REGISTRUOTIS

2017-04-20 08:21 „Imantuose“ jau pasodintas Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečio parkelis (0)

Žmonių entuziazmas džiugina

 

Per 50  talkininkų, apsiginklavusių kastuvais, tądien sugužėjo prie bendruomenės namų. Nemaža dalis jų atsinešė po vieną ar kelis medelius: beržus, liepas, ąžuolus, šermukšnius, riešutmedžius, pušeles ir eglutes. Tarp talkininkų buvo nemažai vaikučių. Pagirtinas tėvų ir senelių požiūris – nuo mažens puoselėti vaiko meilę gamtai, norą puošti savo žemę, skiepyti  bendruomeniškumo  jausmą. Kai kurie iš dabartinių mažylių, tikėtina,  sulauks dienos, kai Lietuva minės dušimtąsias Nepriklausomybės metines. Tuo metu priestotyje jau oš šimtamečiai medžiai.

Kaip visada, tądien su savo parapijiečiais kartu buvo „Imantų“  bendruomenės Garbės narys, Baisogalos parapijos klebonas Tomas Janavičius. Džiugu, kad į medelių sodinimo šventę surado laiko atvykti  Seimo narys kraštietis Aurimas Gaidžiūnas.

Bendruomenės pirmininkas Rimantas Vaitkevičius pasveikino susirinkusiuosius ir palinkėjo sėkmingai darbuotis puošiant priestočio viešąją erdvę.

 

Talkininkai plušėjo keletą valandų

 

Sodintojai išsibarstė po visą numatytą teritoriją ir ėmėsi darbo: vieni kasė duobes, kiti kalė kuolus, dar kiti nepailsdami nešiojo vandenį iš čia pat pratekančio Vinkšnupio upelio. Mažieji rūpinosi, kad niekam nepritrūktų špagato medeliams pririšti.

Antrąją talkos dieną buvo pasodinti  288 medeliai.

Bendruomenė planavo per dvi talkų dienas pasodinti šimtą medelių, bet žmonių entuziazmas ir noras užauginti savo ar savo šeimos medį viršijo visus lūkesčius – buvo pasodinti 387 medeliai.

Geras pavyzdys užkrečia. Ir po abiejų talkų į būsimo parkelio vietą atvyksta priestotiškiai, nešini medeliais. Tikėtina, kad sodintojų bus ir talkos „Darom 2017“ metu.

Didelės pagarbos verta tarybos narės Ritos Jurkuvienės šeima: vaikai, giminaičiai, kurie iš Klaipėdos, Vilniaus, Panevėžio suvežė ir paaukojo beveik du trečdalius per dvi talkos dienas pasodintų medelių. Tai brangi piniginė paspirtis bendruomenei ir pavyzdys visiems bendruomenės nariams. Džiugu, kad Rita užaugino gausią nesavanaudišką šeimą, kuriai sugebėjo įskiepyti meilę tėvų žemei ir savo kraštui.

 

Prasmingo darbo  pabaigtuvės

 

Po talkos visi susirinko bendruomenės namuose, kur laukė šeimininkė Zofija Grigaitienė. Ji vaišino talkininkus dar karštomis bendruomenės  seklyčios krosnyje iškeptomis bandelėmis, arbata, kava, šviežiu pienu. Talkos dalyviai taip pat sukrovė ant stalų savo atsineštas gėrybes.

Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas padėkojo imantiškiams už gražią iniciatyvą – prasmingą darbą, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečio jubiliejui, ir įteikė dovaną. Po to atsakė į gausius rinkėjų klausimus, pasiūlė ekskursiją po Seimo rūmus.

Po vaišių vaikai ir keletas suaugusiųjų susirinko bendruomenės salėje į kiaušinių ridenimo turnyrą.

 

Vakarop šventė baigėsi.

Talkininkai skirstėsi dalindamiesi nesibaigiančiais įspūdžiais, džiaugdamiesi prasmingai praleista diena.

 Regina Vaitkevičienė

Rimanto Vaitkevičiaus nuotr.Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?