REGISTRUOTIS

2019-08-28 22:55 ,,Tvarkdaraičio '' šventė Trakiškyje 2019.08.24 (0)

Viena didžiausių Trakiškio gyvenvietės vertybių - išpuoselėtos, tvarkingos sodybos, daug džiaugsmo teikiantys gėlynai, puošmenų įvairovė. Trakiškiečių bendruomenė nepamiršta tuo pasidžiaugti, kasmet baigiantis vasarai sukviečia vietos žmones ir svečius į ,,Tvarkdaraičio'' šventę, kad galėtų apibendrinti nuveiktus darbus.

Šiemetinėje šventėje džiaugėmės dalyvių gausa, tradicijų tvirtumu, sveikinome darbščius gyventojus, puoselėjančius savo sodybas, besistengiančius išsaugoti savo kaimo savitumą. Smagu, kad šių pastangų rezultatus pastebi ne tik vietiniai, bet ir svečiai, pro šalį keliaujantys žmonės.

,,Tvarkdaraičio'' komisija vienbalsiai nusprendė, kad pavyzdingiausia sodyba šiemet yra Danguolės ir Gražvydo Kirkštūnų. Žinoma, pasveikinome ir kitus gražiai besitvarkančius sodybų savininkus

Šventėje buvo smagu,klausėmės dainų, kurias atliko Trakiškio folkloro kolektyvas,,Margutis'' ( vadovė Vilija Šaparnienė - Kišonienė), Trakiškio moterų vokalinis ansamblis,,Lanksva''( vadovė Audronė Rancovienė), Trakiškio laiudiškos muzikos kapela,,Juostvingė'' ( vadovė Audronė Rancovienė),šaunūs muzikantai Rimas Januška ir jo sūnus Vidmantas Januška. Mus linksmino ir Maženių kaimo bendruomenės šokių kolektyvas,,Gariava'' ( vadovė Danutė Pleskienė), humoro grupė,,Antašavos panos'', nstebėjome Galinos Jučienės bsukurtą šou.

Vaišinomės skania, kvapnia Trakiškio žolininkių laimės arbata, žolininkės šventės dalyvius dar ir aprūkė. Visus vaišinome gaiviais mūsų šeimininkių Gerutės Tulušienės ir Danutės Pocienės pagamintais šaltibarščiais su bulvėmis, Laimontas Bulovas kvietė ragauti žirnių šutinio po skerstuvių, Janina Krikštaponienė šventės svečiams ir dalyviams patiekė egzotinių patiekalų su sraigėmis, Lina Tumienė siūlė garuojančios kvapnios žolelių arbatos. O kur dar linksmybės vaikams ! Šventėje vyko ir saugaus eismo renginys ,,Saugus eismas bendruomenėse'', sporto varžybos ir smėlio edukacija.

Manome kad gražūs šventės įspūdžiai sustiprins įsitikinimą, kad gražioje ir jaukioje aplinkoje  gyvenantys žmonės pozityviau mąsto, kitaip elgiasi, kad bendruomenė stipri ir gyvybinga būtent tada, kai žmonės geranoriškai  susitelkia, pastebi vienas kitą vedini ne tuščio smalsumo, bet noro nuoširdžiai patarti, pagelbėti.Norime, kad mūsų kaimas būtų gražus, kad visiems  jo gyventojams aplinkos puoselėjimas taptų mielu laisvalaikio užsiėmimu, o ne sunkai prievole.

Trakiškio gyventojų bendruomenės pirmininkė Jolanta Silgienė

 Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?