REGISTRUOTIS

2013-12-31 10:31 Advento popietė su K. Donelaičio "Metų" paskaitymais (0)

Rami Advento popietė su K. Donelaičio „Metų“ paskaitymais  vyko Gėluvos kaimo bendruomenės namuose.

Šių ir ateinančių metų sandūroje, sausio 1d. minime 300- ąjį Lietuvių grožinės literatūros pradininko, sukūrusio pirmą svarbų lietuvišką meninį tekstą, K. Donelaičio jubiliejų.

Bendravome žvakių šviesoje, palaipsniui degėme keturias Advento žvakeles, kurios asocijuojasi su pasauliu ir keturiomis jo kryptimis. Žvelgiant gamtos aspektu, tai- virsmo laikotarpis, kada gamta davusi gyvybę, užauginusi vaisius, subrandinusi sėklas, linksta sunykimo pusėn. Juk visa tai K. Donelaitis pavaizdavo savo kūrinyje, keturis metų laikus, kai viskas keičiasi, pavasarį keičia vasara, ją keičia ruduo ir galiausiai viskas baigiasi žiema.

Skaitėme ištraukas iš keturių metų laikų, kuriuos vaizdingai perteikė poetas poemoje. Jis tarsi stebėtojas iš viršaus, iš aukšto matė ir jautė, kaip šį pasaulį, jo žmones, gamtą veikia universalios galios, kurioms paklūsta visi gyviai, augalai, ir jo parapijos būrai.

Paskaitymus keitė adventinės giesmės, kurias atliko moterų kolektyvas vadovaujamas I. Jankauskienės. E. Vaštakienė pritardama gitara atliko keletą dainų, grojo Gėluvos kaimo armonikierius A. Cikas.

Mintimis apie Kalėdų švenčių laukimą, Advento tradicijas dalinosi Ariogalos parapijos klebonas G. Jankauskas. Dovanojo po kalėdaitį, ragindamas visiems laužti kalėdaitį ir vienas kitam pasakyti po palinkėjimą.

Susirinkusius sveikino Gėluvos bendruomenės pirmininkas J. Vazgys.

Nuoširdžiai dėkoju Gėluvos km. bendruomenei, ypač bendruomenės pirmininkui , kuris maloniai mane sutiko priimti į bendruomenės namus su kilnojamąja biblioteka, kuria atvykstu į šiuos namus kiekvieno mėn. paskutinį antradienį. Dėkoju  R. Pankienei už šią gražią idėją, paminėti  K. Donelaičio jubiliejų, skaitant poemą „Metus“ būtent šiuo ramybės, dvasinio susikaupimo laikotarpiu. Manau šis pirmas mūsų bendras renginys bus gerų, gražių darbų pradžia.

 

                                             Butkiškės filialo vyresn. bibliotekininkė V. Augustinavičienė

 Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?