REGISTRUOTIS

2012-12-16 19:40 Balsių mikrorajono vystymo planai (0)

 

 

Balsių darželis 1

OBJEKTAS

Balsiai yra sparčiai augantis Vilniaus miesto mikrorajonas. Didėjant gyventojų kiekiui, auga ir jų poreikiai, bene aktualiausias iš  jų - vaikų darželio trūkumas. Šiuo metu vystomas darželio projektas sklype, įsiterpusiame į „Mitologinį parką“ - apribotame Balsių g. / Žalčių g. / Žilvino g.

Būsimo Balsių darželio vieta prie Balsių „Mitologinio Parko“ (žiūrėti žemėlapyje)


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

 IDĖJA

Vaikų skaičius mikrorajone kinta, todėl vaikų darželio steigimas ir plėtra turi greitai reaguoti į bendruomenės poreikius. Vienas iš problemos sprendimų yra modulinės (kilnojamos) patalpos. Kadangi patalpų gamyba ir pastatymas sklype neužima daug laiko, lyginant su nuolatinio statinio statyba, tai suteikia lankstumą idėjos įgyvendinimui bei plėtrai.

Modulinis statinys atitinka visus higienos normų reikalavimus, keliamus darželio pastatui (šilumos laidumas, vėdinimas, apšvietimas, gaisriniai reikalavimai ir kt.).

Tokio statinio privalumai: greitai pastatomas; kokybė už prieinamą kainą; lanksčios plėtros galimybės.

Darželį sudarytų 5 savarankiški pastatai - moduliai, apie 280 kv. m. kiekvienas. Pastatų kompleksas primins mažą gyvenvietę, sukurs jaukumo, šeimyniškumo atmosferą, papildys ir įsilies į kraštovaizdį. Viename modulyje bus 2 grupės po 20 vaikų.

Balsių darželis 2

 

Darželio patalpose bus:

•      Vaikų žaidimų ir miegui skirtos patalpos
•      Rūbinės patalpos vaikams
•      Dvi virtuvėlės
•      Vaikų sanitariniai mazgai
•      Du kabinetai personalui
•      WC personalui
•      Valytojos patalpa.

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?