REGISTRUOTIS

2011-11-16 00:08 Bendruomenių konferencija Kiaukliuose (0)

Nuo 2010 metų Kiauklių kaimo bendruomenė yra Lietuvos kaimo tinklo narė ir vadovaudamasi Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro patvirtinta Lietuvos kaimo tinklo 2009-2013 m. veiksmų programa galėjo teikti paraiškas projektų idėjoms įgyvendinti. Projektui „Kaimynėli, kaip tu gyveni!“ 2011 m. liepos 13 d. Nacionalinė mokėjimo agentūra paskyrė paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Nacionalinis kaimo tinklas“. Paramos suma – 15 000 Lt, iš jų Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos – 11 250 Lt ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos – 3 750 Lt.

Projekto tikslas - surinkti informaciją apie aktyvių Širvintų rajono kaimo bendruomenių projektinės veiklos patirtį ir išleisti informacinį leidinį lietuvių ir anglų kalbomis, skatinti rajono bendruomenes aktyviau rašyti įvairius projektus, siekiant sumažinti kaimo gyventojų socialinę atskirtį, aktyviau dalyvauti bendruomeniniame gyvenime.

Lapkričio 5 d. popietę Kiaukliuose įvyko Širvintų rajono bendruomenių konferencija „Kaimynėli, kaip tu gyveni!“.

Labai džiugu, kad konferencijoje dalyvavo Širvintų rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Vita Janavičienė, administratorė Rita Kacevičienė, Kiauklių, Družų, Avižonių krašto, Musninkų, Vileikiškių, Zibalų ir Juodiškių kaimo bendruomenių pirmininkai ir nariai. Savo gerąja patirtimi, įgyvendinant įvairius projektus, aptariant jų rengimo galimybes ir sunkumus, dalijosi: Kiauklių, Avižonių krašto, Družų, Vileikiškių ir Musninkų kaimo bendruomenės. Konferencijos metu sužinojome, kad Avižonių krašto bendruomenė labai didelį dėmesį skiria bendruomenės socialiniams, kultūriniams, poreikiams tenkinti, todėl bendruomenė rašo būtent šią kryptimi. Vileikiškiečiai kaip ir Kiaukliečiai projektus rašo, kad galėtų suvienyti kaimo gyventojus bendrai veiklai, aktyvinti kaimo kultūrinį gyvenimą, ugdyti vaikų ir jaunimo pilietiškumą, rūpintis vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumu, taip pat kuo daugiau dėmesio skirti ir savo bendruomenės senjorams. Musninkų kaimo bendruomenės projektai skirti socialinės rizikos, socialiai remtinoms šeimoms, ilgalaikiams bedarbiams. Vienas iš unikaliausių Musninkų kaimo bendruomenės projektų - bendruomenė su Baltijos labdaros fondu Heifer yra sudariusi bendradarbiavimo sutartį, parašytas projektas “Gyvosios dovanos”. Projekto vertė - 121 tūkst. Lt. Projekto dalyviai gavo 6 karves, 1700 kg sėklinių bulvių, 1170 daigų braškių, 90 triušių, aviečių daigų. Družų kaimo bendruomenė dalyvauja įvairiuose projektuose, buria žmones bendrai veiklai. Organizuojamos kelionės po žymias Lietuvos vietas.

Konferencijos metu vyko konkursas. Susirinkusieji turėjo išrinkti aktyviausią, draugiškiausią ir inovatyviausią bendruomenę.

Antroji renginio dalis prasidėjo linksmomis dainomis, šokiais, vaišėmis. Visus susirinkusiuosius linksmino Loreta Sungailienė ir Vilniaus miškų urėdijos folkloro ansamblis „Nalšia“.

Renginio pabaigoje visos bendruomenės pristačiusios savo projektinę veiklą buvo apdovanotos padėkos raštais, o bendruomenės laimėjusios konkursą dar ir specialiais prizais. Aktyviausios bendruomenės nominacija atiteko Vileikiškių kaimo bendruomenei, draugiškiausios - Musninkų kaimo bendruomenei, inovatyviausios – Avižonių krašto bendruomenei.

Tikimės, kad ši konferencija bus tik pradžia tolesnių mūsų susitikimų ir bendradarbiavimų.

Kiauklių kaimo bendruomenė.Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?