REGISTRUOTIS

2012-08-23 21:40 Gerdžiūnai meno mokėsi Raudondvaryje (0)

Gerdžiūnų bendruomenėje visi nekantriai laukė jau tradiciniu tapusiu floristikos seminaro- mokymo, kurį veda žinomas floristas ne tik Lietuvoje, bet  ir užsienyje Marijus Gvildys. Todėl rugpjūčio devintosios pavakare didelis būrelis meno gerbėjų patraukė Raudondvario parko link. Ten rugpjūčio 6-11 dienomis vyko tarptautinis žemės meno festivalis., kuriame dalyvavo iš 11 pasaulio šalių 23 menininkai.
 
Ne veltui sakoma, kad geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt kart išgirsti. Marijus Gvildys mūsų bendruomenę pakvietė į šį festivalį pasižiūrėti pasaulio menininkų darbų, kartu su jais kurti meną, jį improvizuoti ir žemę matyti kitaip. Projekte dalyvavo įvairaus amžiaus žmones: vaikai, jaunimas, suaugę ir Ilguvos socialinės globos namų gyventojai. Nors ir tokiai mišriai grupei , bet diena buvo įspūdinga. Visi dirbo su užsidegimu, noru kurti dar ir dar. Įdomiausia buvo tai, kad visi meno kūriniai daromi iš gamtoje esančių priemonių, komponuojami prie jau esančios gamtos kurios nors dalies ( pavyzdžiui medžio šaknies), o jų surišamoji dalis taip pat gamta arba natūralios gamtos produktai-lininės virvelės. Visi kaip vienas festivalio dalyvis kovotojas už gamtos išsaugojimą ir mūsų planetos ateitį. Apie tai galvoti reikia šiandien, ir to mokyti vaikus bei jaunimą.
 
Pasisėmę gerų emocijų ir šiltų įspūdžių namo patraukėme link Vilkijos. Ten užlipome ant apžvalgos aikštelės, nuo kurios matėsi didžiausia Nemuno vingio dalis, graži panorama. Pasižvalgę po Vilkijos apylinkes , persikėlėme per Nemuną į Pavilkijį. Užlipome ant Žemosios Pamenumės piliakalnio. Kai kurie dalyviai buvo pirmą kartą, todėl jiems labai patiko. Gražūs vaizdai, tvarkingai prižiūrimas piliakalnis pritraukia daug pravažiuojančiųjų pasigėrėti mielomis akiai tiek šios, tiek anos Nemuno pusės apylinkėmis.
 
Padarėme išvadą: graži ta mūsų Lietuvėlė, tik per mažai ją tausome, mylime ir grožimės ja.Užuot važiavę į svečias šalis, pirmiausiai pamatykime šalia esantį gamtos grožį ir jo įvairovę, saugokime savo ateinančioms kartoms. Prižadėjome patys sau, kad tai, ką matėme pritaikysime savo namų aplinkoje, darbe , patarsime kaimynams. Gamta mūsų akyse jau kitokia.
 
 
Paruošė projekto vykdytoja Gerdžiūnų bendruomenės tarybos narė Onutė Rakauskienė


Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?