REGISTRUOTIS

2017-10-05 17:34 Gyventojų sveikata rūpinamasi nuosekliai (0)

Spalio ketvirtą dieną  jau antrą šiemet bendruomenės narių  sveikatos patikrą surengė Radviliškio visuomenės sveikatos biuro specialistės, kurios prieš tai lankėsi bendruomenėje šių metų kovo 28 dieną. Tąkart kiekvienas  besitikrinantis žmogus gavo atmintinę, kurioje buvo surašyti jo sveikatos rodikliai:  kūno masės indeksas, riebalų kiekis, skysčių kiekis, visceraliniai riebalai, kaulų masė, cholesterolis, gliukozė, arterinis kraujospūdis, biologinis amžius. Antrasis tikrinimas leido kiekvienam palyginti dvi atmintines, įsitikinti, ar kinta ir kuria linkme kinta sveikatos rodikliai.

Pirmąjį kartą apsilankius specialistėms, Skaidrė Armonienė skaitė paskaitą apie sveiką gyvenseną „Sveikatos kodas“ ir ypač akcentavo fizinio aktyvumo reikšmę organizmui. Pastarojo susitikimo su imantiškiais metu specialistės domėjosi, ar gyventojai laikosi patarimų, ar rūpinasi ligų prevencija, ar pakankamai juda. Aptarta, kiek naudingas vaikščiojimas su šiaurietiškomis lazdomis, kaip žingsniamačiai padeda koreguoti vaikščiojimo atstumus, ir kt.

Spalio 4 dieną sveikatą pasitikrino  26 „Imantų“ bendruomenės nariai. Visuomenės sveikatos biuro specialistė Ieva Vileikytė, apžvelgdama patikros rezultatus,  pažymėjo, kad bendras vaizdas džiugina. Anot jos, iš 26 tirtų asmenų keturiolikos asmenų biologinis amžius mažesnis nei jų tikrasis amžius; keturiolikos asmenų cholesterolio kiekis, šešiolikos asmenų  cukraus kiekis kraujyje yra normos ribose. Kaip teigė I. Vileikytė,

 visceraliniai riebalai septyniolikos asmenų organizme neviršija normos, tačiau daugiau nei pusės šių asmenų organizme jie yra arti viršutinės normos. Specialistė  priminė imantiškiams, kad visceraliniai riebalai skatina tokių lėtinių ligų kaip cukrinis diabetas, širdies ir kraujagyslių, onkologinės ligos bei medžiagų apykaitos sutrikimai vystymąsi. Didžiausia bėda, kaip teigė specialistė, yra antsvorio problema (net 19 tirtų gyventojų turi antsvorio). I.Vileikytė paragino imantiškius mankštintis, daugiau judėti, valgyti daugiau vaisių bei daržovių, saikingai ir sveikai maitintis.

R.Vaitkevičiaus nuotr.

 

 Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?