REGISTRUOTIS

2014-12-03 21:18 Įgyvendintas projektas „Bendruomeninės veiklos plėtojimas Janukiškių bendruomenėje (0)

2014 m. projekto veikla prasidėjo nuo kelionės į senąsias Lietuvos sostines Kernavę ir Trakus. Kelionės metu buvo proga ne tik pasigrožėti 5 Kernavės piliakalniais ir didinga Trakų pilimi, bei muziejų ekspozicijomis, bet ir sudalyvauti edukacinėse programose „Gyvoji archeologija – kelionė į praeitį“, „Blynų programa“, „Naminės duonos kelias“. Kelionės metu bendruomenės nariai sužinojo apie Lietuvos istoriją, edukacinių programų metu išmoko daug naudingų dalykų.

Birželio 25 d. prasidėjo dieninė vaikų vasaros stovykla. Pirmą dieną vaikai pasiskirstė į komandas, sugalvojo joms pavadinimus ir išradingai prisistatė. Antrą dieną vyko į Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro baseiną, po to aplankė Zyplių dvarą, kalbininko Jono Jablonskio tėviškę-muziejų. Stovyklos metu vaikai mokėsi dekupažo, puošybos, dailės, lipdyti iš molio. Šoko, dainavo, vaidino. Sukūrė filmuką apie tai ką jie veikė ir jį parodė stovyklos uždarymo metu. Susitikimo su Šakių bendruomenės pareigūne Aušra Mockevičiūte metu vaikai prisiminė savo teises ir pareigas. Tačiau labiausiai visiems patiko Šakių sporto klubo „Audra“ vedami „Rytų kovos menų ir savęs pažinimo“ mokymai. Kiekvieną dieną vaikai susipažindavo su vis kita dvikovinio sporto šaka: bušido, MMA džiudžitsu, aikido, dziudo. Sužinojo, kad rytų kovos menai skirti ne nuskriausti, o apgiti silpnesnį. Paskutinę mokymų dieną sporto klubo „Audra“ prezidentas Kęstutis Smirnovas su dukra Julija vedė sportines varžybas, su vaikais žaidė įvairius žaidimus, vėliau vyko geriausių sportininkų apdovanojimas. Atsisveikinimui ir atsiminimui apie sportišką savaitę klubo „Audra“ vadovas stovyklautojams padovanojo po knygą „Siekiant kūno ir sielos harmonijos“. Iš projekto lėšų įsigyta: buities prekės, kanceliarinės prekės, priemonės keramikos darbams, dekupažo prekės, suvenyrai, kelionės organizavimo ir transporto paslaugos.

Liepos 19 d. Janukiškių bendruomenės jaunimas susiruošė į iškylą baidarėmis „Knygnešių keliais“. Baidarėmis buvo plaukiama Šešupės upe per kurią knygnešiai iš Mažosios Lietuvos atgabendavo lietuvišką spaudą ir knygas. Buvo apsilankyta Kudirkos Naumiestyje, Slavikuose, Sudarge. Tai vietovės, kuriuose gyveno ir savo veiklą vystė daug knygnešių. Iškylos metu bendruomenės jaunimas sužinojo apie lietuviškos spaudos draudimo metus ir kaip Šakių krašto knygnešiai, nebijodami nei kalėjimo, nei gresiančio trėmimo į Sibirą, gabeno ir platino lietuvišką spaudą. Galutinis iškylos maršruto taškas-Sudargas, vietovė kurioje gyveno ir knygnešių veiklą koordinavo knygnešių tėvu vadinamas Martynas Sederevičius. Čia mus pasitiko Sudargo bendruomenės centro pirmininkė Alberta Dragūnaitienė su bendruomenės aktyvu. Susitikimo metu buvo pasidalinta gerąja patirtimi rašant ir vykdant projektus, sužinota apie Sudargo ir jo gražiųjų piliakalnių istoriją, knygnešių veiklą lietuviškos spaudos draudimo metu. Iš projekto lėšų įsigyta: spintos, rytų kovos menų ir savęs pažinimo mokymų, baidarių nuomos, maitinimo, baseino nuomos, konsultavimo, nuotraukų gamybos, transporto paslaugos.

Parama, gauta per projektą – tai ne tik materiali jo išraiška. Tai yra ir turtas, kuris suartina, sutelkia bendruomenės žmones pabūti kartu, pajusti vienas kito šilumą, artumos gerumą. Šito taip pat reikia nuolatos mokytis, nes tai yra bendrystės vertybių vertybė, palaikanti mus visose gyvenimo situacijose. Tuo ir svarbus mums šis projektas.Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?