REGISTRUOTIS

2012-08-01 15:55 Kaimo bendruomenių jaunimas mokosi verslauti tarptautiniu mastu (2)

Mes, Salkininkų kaimo bendruomenės jaunimas, sakome, „NE!“. Mes nebėgame, negeriame! Mes bandome kurti savo ateitį savo gimtoje žemėje pasinaudodami tuo, ką ji mums duoda, atgaivindami senąsias tradicijas, amatus, supažindindami su jais savo jaunimą, semdamiesi patirties tarptautiniu mastu.

Šiais metais Salkininkų kaimo bendruomenės jaunimas inicijavo tarptautinį jaunimo mainų projektą „Rural Youth Entrepreneiurship: Traditional Crafts“. Projektas parengtas ir finansuotas Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas“ lėšomis, įgyvendinant 3.1 priemonę, „Bendradarbiavimas su kaimyninėmis šalimis“.

30 jaunų žmonių iš 6 šalių: Italijos, Rusijos Federacijos, Ukrainos, Lietuvos, Lenkijos bei Armėnijos, susitiko nedideliame Armėnijos miestelyje Diližane pasidalinti savo žiniomis apie kaimą bei atrasti naujų galimybių išgyventi kaimo vietovėse nepabėgant į didmiesčius.

8 dienas jaunuoliai pažindinosi su skirtingomis kultūromis, jų ypatumais, skirtingų šalių tradiciniais amatais, nagrinėjo ir diskutavo gyvenimo kaime temomis, lankėsi vietinių amatininkų dirbtuvėse, patys bandė įvairius amatus: gamino tradicines lėles, gamino tradicinius armėniškus suvenyrus iš džiovintų granatų vaisių, mokėsi siuvinėti, gaminti juvelyrinius dirbinius iš sidabro. Vietiniai meistrai pristatė įvairias technologijas, padedančias jiems gaminti produktus ir juos parduoti, taip užsidirbant lėšas sau.

Visi jaunuoliai atvyko iš nedidelių gyvenviečių ir turėjo labai skirtingą gyvenimo kaime bei kaimo vietovėse patirtį. Tačiau būtent šie skirtumai buvo įdomūs jaunuoliams, nes leido nauju žvilgsiu pasižiūrėti į tai, ką jie turi ir ko nevertina arba nemoka panaudoti. Jaunuoliai dalinosi savo asmenine bei savo šeimų patirtimi gyvenant ir verslaujant kaime: dirbant ūkyje bei auginant galvijus, turint nedideles siuvinėjimo dirbtuves, rankiniu būdu gaminant odos dirbinius ir pan.

Salkininkų bendruomenei tai pirmasis tokio pobūdžio tarptautinis projektas. Be to, pasiremdami daugiau patirties turinčiais partneriais organizavome šį projektą Armėnijoje. Pasielgėme drąsiai, bet tikrai nepasigailėjome. Daug išmokome, daug pamatėme! Mūsų jaunuoliams tai buvo pilna įspūdžių kelionė po Kaukazą bei pažintis ne su viena, bet net su 5 kitomis kultūromis, tradicijomis, mąstymu.

„Man tai buvo gyvenimo patirtis bei įspūdis! Susiradau naujų draugų, pamačiau neįtikėtino grožio šalį, pasisėmiau žinių! Supratau, kad pasaulis yra didelis, bet taip pat pasaulis – tai, kas esame mes! Mes kuriame pasaulį, todėl aš noriu jį kurti pagal save, ten, kur man gera!“ – sako vienas iš mainų dalyvių.

 Jaunuoliai pasisėmę minčių siekia padrąsinti kitus jaunuolius, gyvenančius kaime, verslauti ir kurti savo ateitį. Tai jie daro kurdami trumpus vaizdo klipus. Kiekvienos šalies jaunuoliai savaip realizuoja savo idėją, bet pagrindinė mintis aiški: „Mes galime dirbti ir kurti savo ateitį kaime! Gali ir TU!“Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?