REGISTRUOTIS

2013-08-27 21:32 Kultūros ir sporto kompleksas atidarytas! (0)

Išaušo gražus rugpjūčio 24-osios rytas. Naujųjų Valkininkų kaimelyje tikras sujudimas. Kas tvarko aikštę, kas kuria laužą, kas ruošia produktus grybienei, kas atlieka puošybos darbus, dar kažkam reikia susmaigstyti žymeklius, rodančius kelią svečiams į šventės vietą...Visi užimti, visi prisideda prie šventės. Juk šiandien pas mus naujojo kultūros ir sporto komplekso atidarymas.

Nuo 10.00 valandos prasidėjo krepšinio ir tinklinio komandų registracija. O prisiregistravo tikrai daug. Tiek sportininkų vienu metu mūsų kaimelis dar neregėjo. Sugužėjo pas mus 28 komandos iš Matuizų, Valkininkų, Varėnos... Žinoma, kaimelio sportininkai irgi norėjo išbandyti savo jėgas naujose sporto aikštelėse, tad iš pačių Naujųjų Valkininkų žaidynėms užsiregistravo net 3 komandos.

10.30 prasideda tikros kovos. Rungtynėms teisėjauja net 4 teisėjai: Nerijus Kavaliauskas, Edmundas Baltikauskas, Arvydas Zalieckas ir Rita Rimgailienė ir vyriausia sekretorė, taškų skaičiuotoja  bei  visų varžybų kontroliuotoja Aurelija Baltikauskaitė. Vyksta įnirtinga kova, kurios metu iki 14.15 val. vos spėjami išaiškinti varžovai verti finalo.

14.15 val. į Naujųjų Valkininkų kultūros ir sporto kompleksą pradeda rinktis kultūros mėgėjai, svečiai. O jų buvo tikrai nemažai. Džiugu, kad pas mus atvyko, kartu su mumis pasidžiaugti naujuoju aikštynu Žemės ūkio ministerijos kaimo plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja Vilma Daugalienė, UAB „Avista“ direktorius Kęstutis Kuzmickas, Varėnos krašto VVG projektų vadovas Povilas Saulevičius, aplinkinių bendruomenių nariai ir daug kitų mums svarbių žmonių.

Kaip ir dera oficialią dalį pradeda bendruomenės pirmininkas Alvydas Valeiša, kuris pasidžiaugęs, kad mūsų tiek daug susirinko, pakvietė rangovus perkirpti juostą ir pagaliau paskelbti kultūros ir sporto kompleksą atidarytu.

Vėliau į aikštę buvo pakviestas Valkininkų parapijos klebonas Bronius Krakevičius, kuris pašventino aikštyną, taip suteikdamas vilties, kad su Dievo palaiminimu šis ilgai tarnaus mums ir mūsų svečiams.

Po juostos kirpimo ir komplekso pašventinimo suskambo pirmieji muzikos akordai. Pačias gražiausias melodijas mums dovanojo Alytaus muzikos mokyklos styginiu kvartetas, vadovaujamas mokytojo eksperto Prano Stepanovo. Po tokios nuostabios muzikos dar nuoširdžiau nuskambėjo bendruomenės pirmininko Alvydo Valeišos padėkos tiems, be kurių šio kultūros ir sporto komplekso gal išvis nebūtų, be kurių ir ši graži mūsų šventė nevyktų: Žemės ūkio ministerijos kaimo plėtros departamentui, rangovams (UAB „Alvista“), Varėnos krašto vietos veiklos grupei, bei Varėnos rajono savivaldybei. Išsekus padėkos žodžiams buvo paskelbta finalinė tinklinio kova. Kovai pasibaigus sportiškiausių kaimo vyrų – Nerijaus Kavaliausko ir Edmundo Baltikausko laukė sunki užduotis – susumuoti nuo ryto vykusių tinklinio varžybų rezultatus, paskelbti ir apdovanoti nugalėtojus. Kol teisėjai skaičiavo, visus susirinkusiuosius linksmino Varėnos kultūros centro kaimiškos muzikos kapela, vadovaujama Algio Glavicko.

Ir po linksmų „Paparcio“ dainų paaiškėjo, jog nugalėtojais tinklinio varžybose dalyvavo ir nugalėtojais tapo: Paplūdimio tinklinio varžybose (2 prieš 2) - dalyvavo 5 komandos. 1 vieta atiteko  - ,,Matuizos-2" komandai, 2 vieta - ,,Visatos didybės" komandai, 3 vieta - ,,Matuizų" komandai. Tinklinyje 6 prieš 6 dalyvavo 4 komandos, nugalėtojai pasiskirstė taip: 1 vieta - ,,Olimpo" komandai, 2 vieta - ,,Už Lietuvą, vyrai!" komandai, 3 vieta - ,,Matuizų" komandai.

Visus nugalėtojus savo šokiu pasveikino Merkinės šokių kolektyvas „Versmė“ vadovaujamas Jurgitos Česnulevičienės.

Toliau skambant kapelos „Paparcis“ dainoms sporto aikštelėje apšilinėti pradėjo mūsų antrosios religijos dievai – krepšininkai, netrukus prasidėjo emocingos, bei kraują kaitinančios finalinės krepšinio rungtynės, kurias mums stebėti padėjo šaunieji, šmaikštuoliai komentatoriai. Įpusėjus daug jėgų reikalaujančiai kovai, žaidėjams atsikvėpti leido ir žiūrovus kaitino savo nuostabiu šokiu Druskininkų šokių studijos „J&J“ šokėjos, vadovaujamos šokių trenerio Justino Baltulionio. Atsikvėpę krepšininkai tęsė sunkią kovą, kol pagaliau išaiškėjo, jog krepšinio rungtynėse 3 prieš 3 dalyvavo 9 komandos. 1 vieta atiteko ,,RND" komandai, 2 vieta - ,,Mažylių" komandai, 3 vieta - ,,Už Lietuvą, vyrai!" komandai. Krepšinyje 5 prieš 5 - dalyvavo 3 komandos.  1 vieta atiteko  ,,Spenglos" komandai, 2 vieta - ,,Už Lietuvą, vyrai!" komandai, 3 vieta - ,,Varėnos" komandai.

Kai jau buvo pagerbti ir apdovanoti visi didieji sportininkai, neliko pamiršti ir vaikai. Jie nuo šventė pradžios taip pat dalyvavo įvairiose rungtyse, kurioms vadovavo Neringa Miliauskaitė ir Rugilė Kazlauskaitė. Jos ir paskelbė, kad tądien įvairiose rungtyse dalyvavo 41 dalyvis ir baliono varymo rungtyje pirmasis buvo Rokas Kazlauskas, antroji Ieva Oscylaitytė, trečiasis Lukas Valeckas; rungtyje su šokdynėmis šokliausia buvo Austėja Matuizaitė, antroji Ieva Oscylaitytė, trečiasis Rokas Kazlauskas; smiginio varžybose nugalėjo Liutauras Nanartonis, antrasis buvo Žilvinas Radzišauskas, trečiasis – Nojus Kovalčiukas. Sveikiname nugalėtojus.

Kai kultūros ir sporto kompleksas atidarytas, daug dainų sudainuota, šokių sušokta, varžybų sužaista, skaniausios dzūkiškos grybienės suvalgyta, lieka tik palinkėti, kad jame smagiai laiką leistų  ne tik mūsų kaimo žmonės, bet ir mūsų svečiai.

O ši graži šventė nebūtų įvykusi, jei nebūtų buvę tiek idėjų autorių, tiek organizatorių, pagalbininkų. Dar kartą dėkojame: Varėnos rajono savivaldybei, Žemės ūkio ministerijos kaimo plėtros departamentui, rangovams UAB „Alvista“, Varėnos krašto vietos veiklos grupei, Valkininkų parapijos klebonui Broniui Krakevičiui, Valkininkų vaikų globos namų „Spengla“ direktorei (už įgarsinimo aparatūrą), Martynui Šleiniui ir Laurynui Matuizo už šventės įgarsinimą, Naujųjų Valkininkų kaimo bendruomenei, UAB „Pin Pin“ (už gausybę balionų), šaunioms virėjoms Editai Miliauskienei, Juzei Česnulevičienei, Zosei Pilipčikienei, Irenai Darulienei už skanią grybienę ir labai gražiai paruoštą stalą, už gražias puokštes papuošusias mūsų kultūros ir sporto kompleksą Nijolei Vencienei, teisėjams Edmundui Baltikauskui, Nerijui Kavaliauskui, Arvydui Zalieckui ir Ritai Rimgailienei, Aurelijai Baltikauskaitei,  už teisėjavimą ir rungtynių organizavimą, Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojams už šventės metu patikrintą sveikatą susirinkusiems, grožio procedūras susirinkusioms moterims, kaimo jaunimui už pagalbą prieš šventę ir jos metu, Druskininkų šokių studijai „J&J”, Merkinės šokių kolektyvui “Versmė”, Varėnos kultūros centro liaudiškos muzikos kapelai „Paparcis“, Naujųjų Valkininkų moterų ansambliui, Naujųjų Valkininkų seniūnaičiui Juozui Vaisėtai ir žinoma visiems svečiams, dalyviams bei žiūrovams.

Iki kitų susitikimų!!!

 

Varėnos kultūros centro Valkininkų filialo meno vadovė ir

Naujųjų Valkininkų kaimo bendruomenės narė Sigita ŠvedėLietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?