REGISTRUOTIS

2013-02-26 12:49 Naujuosiuose Valkininkuose nuskambėjo šūksniai „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ (0)

Nuo pietų miestelyje šurmuliavo Lašininis ir Kanapinis su persirengėlių būriu: daug sodybų aplankė, daug dainų sudainavo, daug linkėjimų sodybų šeimininkams išsakė, daug triukšmavo.


16.00 val. prie laužo visus sukvietė raganos, čigonai, velniai, žydai, giltinė, vengras, kuris savo receptais apdalijo visus susirinkusius, ir, žinoma, Lašininis bei Kanapinis. Laužo užkūrimu buvo paskelbta šventės pradžia. Persirengėliai susirinkusius kvietė sportinėms rungtims (svarsčio kilnojimui, bulvių mėtymui, muštynėms su maišais, rogučių lenktynėms ir kt.), visi aplink laužą šoko „Polką su ragučiais“, „Žydą“, „Šiaudų batus“, „Lašinį Lašinini, mokyk savo vaikus“. Susirinkusius miestelio šeimininkės (E.Miliauskienė, I.Darulienė, Z.Česnulevičienė, I.Kovalčiukienė) vaišino karšta žolelių arbata, ant laužo kepamais blynais (su įvairiausiomis naminėmis uogienėmis). Visus linksmino muzikantas iš Varėnos – Vytautas Žydelis. Šventės pabaigoje, po Lašininio ir Kanapinio dvikovos traukiant virvę (visi susirinkusieji jiems padėjo), buvo sudeginta Morė ir paskelbta pavasario pradžia.


Šventėje savo naujojo projekto maketą pristatė skulptorius N.Kavaliauskas. Naujos skulptūros netrukus džiugins Naujųjų Valkininkų gyventojus ir svečius.


Šventė nebūtų buvusi tokia puiki, jei nebūtų buvę tiek pagalbininkų. Dėkoju Naujųjų Valkininkų bendruomenės pirmininkui A.Valeišai už visą pagalbą organizuojant šventę, E. Baltikauskui už sportinių rungčių parengimą ir organizavimą, miestelio šeimininkėms už labai skanią arbatą ir dar skanesnius blynus, muzikantui už gražias ir linksmas melodijas, jaunimui už Morę, persirengėlių eitynes, gražų ir didelį laužą, pagalbą susitvarkant po šventės ir visiems visiems, kurie surinko vyti žiemą iš mūsų kiemo. Visiems nuoširdus AČIŪ.

Varėnos kultūros centro Valkininkų filialo meno vadovė Sigita ŠvedėLietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?