REGISTRUOTIS

2011-07-12 16:42 Paroda "Stiklo vėtrungės" (0)

Šios vėtrungės trumpam papuošė Varnių kermošiuje veikusią Bendruomenių gatvę, birželio 18 d. ji pristatyta Vydūno kultūros centre Kintuose, o dabar puošia miestelį. Kredito unija „Germanto lobis“ finansiškai parėmė Bendruomenės Vaikų dailės studiją.

Vėtrungėvėjarodis -vėlukas  – meteorologinis, tačiau dažnai ir puošybinis įrengimas, skirtas nustatyti vėjo krypčiai. Ją sudaro ašis, ant kurios sukasi vėjo pasipriešinimą sukeliantis įrengimas. Vėtrungės paprastai iškeliamos kuo aukščiau, pvz., ant namo stogo, laivo stiebo ir pan. Puošybinės vėtrungės naudojamos nuo senovės, nes žmonės siekė sužinoti vėjo kryptį, darančią didelę įtaką orams ir tuo pačiu derliui. Vėtrungės dažnai įrengiamos ant namų stogų ir puošiamos įvairiais puošybiniais elementais – gaideliais, kryžiais ir kitais simboliais.

Paroda „Stiklo vėtrungės“ ir visos kitos parodos - Varnių vyskupo Motiejaus Valančiaus bendruomenės (įsteigta 2007 m.) tikslų ir uždavinių įgyvendinimas. Pagrindinė bendruomenės veikla – meninis jaunosios kartos ugdymas. Kaip ir daugelis Lietuvos miestelių, Varniai susiduria su jaunimo užimtumo problemomis, todėl pirmasis ir pagrindinis Bendruomenės tikslas ir buvo užpildyti šią spragą. 2009 m. Varniuose bendruomenės iniciatyva dailės subtilybių pradėjo mokyti žymus stiklo menininkas Vygantas Paulauskas. Vėliau šių pamokų pagrindu sukurta Vaikų dailės studija puikiai gyvuoja iki šių dienų. Per savo gyvavimo laikotarpį Vaikų dailės studija surengė ne vieną parodą. Pati pirmoji paroda 2009 m. buvo skirta Motinos dienai – vaikų darbai eksponuoti šalia Muziiejaus ir traukė visų praeivių ir keliaujančių automobiliais dėmesį taip pat, kaip ir vėtrungės iš atliekinio stiklo.

Bendruomenei reikėjo įveikti daug iššūkių: rasti patalpas veiklai, specialistą, galintį ir gebantį sudominti, taip pat priemones reikalingas veiklai. Labiausiai pasisekė tuomet, kai bendruomenės parengtas projektas „Švarus kaip stiklas“ buvo finansuotas iš ES programos „Veiklus jaunimas“ – tuomet buvo įsigyta svarbiausia įranga – stiklo sukepimo krosnis. Bendruomenės Vaikų dailės studija įgyvendino 3 projektus, surengė 11 parodų. Viena vaikų darbelių paroda eksponuojama finansinio rėmėjo KU „Germanto lobis“ patalpose.

                 Tačiau sunkiausias darbas bendruomenės narių dar laukia – paskutinį pusmetį plušama prie projekto „Patalpų remontas ir pritaikymas edukacinei veiklai“, kurio pagrindinis tikslas sutvarkyti bendruomenei reikalingas patalpas. Šis projektas pateiktas LEADER programai Telšių Vietos veiklos grupei pagal „Vietos plėtros 2008–2014 metų strategiją“ II prioriteto „Visuomeninės paskirties pastatų atnaujinimas, pritaikant juos bendruomenės poreikiams“. projektas jau parengtas ir pateiktas vertinti.

 

Alma Būdvytienė

Bendruomenės pirmininkėLietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?