REGISTRUOTIS

2012-03-09 22:04 Pirmas žingsnis Vilkaviškio paupių parko link (1)

 

Kalbos apie per Vilkaviškį tekančių upelių pakrančių sutvarkymą ir jų panaudojimą rekreacinėms reikmėms suaktyvėjo pernai išvalius upelių vagas ir atsivėrus puikiam šių vandens telkinių vaizdui. Siekiant nuo kalbų pereiti prie konkrečių darbų buvo suburta iniciatyvinė grupė, kurioje pradėta tartis, diskutuoti bei planuoti, kaip būtų galima sutvarkyti laisvas miesto erdves, kad jos taptų patrauklios ir tarnautų žmonėms, kur įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus, kuriais būtų galima aplankyti gražiai sutvarkytas miesto vietas. Pagrindinis dėmesys buvo sutelktas į Šeimenos ir Vilkaujos upelių pakrantes. Aptarę įvairias galimybes, iniciatyvinės grupės nariai buvo pakvietę palei upę pasivaikščioti ir savo miestui neabejingus vilkaviškiečius, kad šie taip pat pateiktų idėjų.

Praėjusių metų gruodžio pražioje verslininko Aloyzo Beržanskio kvietimu į pagalbą vilkaviškiečiams buvo atvykusi profesionalių specialistų grupė, vadovaujama Lietuvoje garsaus architekto Rolando Paleko. Jie išklausė iniciatyvinės grupės narių sumanymą, išanalizavo jų paruoštą dviračių trasų įrengimo schemą, patys apžiūrėjo Šeimenos upelio teritorijas ir viską apibendrinę parengė savo viziją. Ją architektai pavadino „Pasivaikščiojimas po Šeimenos paupį“ ir pristatė rajono visuomenės bei valdžios atstovams (apie tai buvo rašyta 2011 m. gruodžio 10 d. laikraštyje “Santaka”)

 

Šių metų vasario mėnesį PALEKO ARCH STUDIJA parengė vizualizaciją (koncepcinius pasiūlymus) „Šeimenos paupio parkas Vilkaviškyje“, su kuria gali susipažinti kiekvienas.

Kad įgyvendinti šią viziją dar reikės nudirbti daug darbų, bet jau žengtas pirmas žingsnis.

Dalius Nešukaitis

„Šeimenos paupio parkas Vilkaviškyje“, koncepciniai pasiūlymai - PALEKO ARCH STUDIJA: http://dl.dropbox.com/u/17861709/Knygute%202012%2002%2013.pdfLietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?