REGISTRUOTIS

2014-02-12 19:56 Projektas „Bendruomeninės veiklos plėtojimas Janukiškių bendruomenėje“ įpusėjo (0)

 

Janukiškių bendruomenės centras 2013-2014 m. vykdo projektą „Bendruomeninės veiklos plėtojimas Janukiškių bendruomenėje“(sutarties Nr. LEADER-12-ŠAKIAI-03-030), pagal Šakių krašto integruotą vietos plėtros strategiją „Gyvensenos kokybės gerinimas Šakių rajono kaimo vietovėse“. Projekto vertė 43 868,62 Lt. Projektą finansuoja Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai (35094,90 Lt.) ir Šakių rajono savivaldybė (8773,72 Lt.). 2013 m. panaudota 25 215,31 Lt. projekto lėšų.

Įgyvendinant projektą buvo siekta kuo daugiau sužinoti apie savo kaimo praeitį. Bendruomenės nariai apklausė vyresnius kaimo žmones, ką jie mena apie Janukiškių praeitį, ką jiems pasakojo senoliai. Taip pat buvo renkamos senos fotografijos. Iš surinktos medžiagos sukurtas albumas-metraštis, "PowerPoint" pristatymas, išleista knygelę apie Janukiškius. Šiems darbams atlikti įsigytas nešiojamasis kompiuteris, daugiafunkcins įrenginys, nuotraukų spausdinimo ir knygelės leidybos paslaugos.

Birželio 21 d. buvo surengta šventė „Į praeitį sugrįžus ”. Rašant projektą buvo planuota surengti šventę „Janukiškiams-240“, nes Tarybų Lietuvos enciklopedijoje buvo rasta informacija, kad Janukiškiai rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėti 1773 m. Renkant medžiagą apie Janukiškių praeitį išsiaiškinta, kad Janukiškiai istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėti 1715 m. Todėl buvo pakeistas šventės pavadinimas. Šventės metu buvo pristatoma surinkta medžiaga apie Janukiškių kaimą: ”PowerPoint pristatymas“, albumas-metraštis, knygelė. Vėliau „Viduramžių pasiuntiniai“ „nukėlė“ į praeitį, kai Janukiškiai tik kūrėsi. Buvo surengtas riterių turnyras. Dvikovose riteriai kovėsi dėl širdies damų, pasirinktų iš šventės dalyvių tarpo. Turnyrą laimėjo visus priešininkus įveikęs riteris, kurio dama paskelbta turnyro karaliene. Vėliau šventės dalyviai dalyvavo viduramžių žaidimuose. Šventės metu žmonės susipažino su senosios Lietuvos karybos ypatumais, karių apranga, ginkluote. Iš projekto lėšų įsigyta šventės organizavimo paslauga, projektorius, ekranas, garso aparatūra, vejapjovė.

Siekiant skatinti tėvų ir vaikų tarpusavio bendravimą, sudaryti sąlygas aktyviai ir turiningai praleisti laisvalaikį buvo surengos sporto varžytuvės "Sportiškiausia šeima". Varžytuvėse dalyvavo virš 20 šeimų. Bendruomeniečiai galėjo išmėginti savo taiklumą krepšinio baudų metimo rungtyje, mėtydami strėlytes į smiginio taikinį. Vyko lenktynės šokinėjimo kamuoliais, šeimos žaidė badmintoną, „mušė“ futbolo baudinius. Netrūko aistrų ir azarto. Rungčių prizininkai buvo apdovanoti medaliais, o trys sportiškiausios šeimos gavo po taurę. Po varžytuvių dalyviai buvo sočiai pamaitinti, kad atsistatytų prarastos jėgos. Iš projekto lėšų įsigytas sporto inventorius, medaliai, taurės, futbolo vartai, vaikų sporto kompleksas.

Projektas dar nebaigtas vykdyti, 2014 m. laukia dideli darbai, kurie turėtų įtraukti bendruomenės narius, o ypač jaunimą, į aktyvią bendruomeninę veiklą.

 Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?