REGISTRUOTIS

2012-11-27 16:19 Projekto „Skaitydami kuriame, bendraujame, svajojame“ renginys Ukrinuose (0)

Į susitikimą susirinko gausus būrys Ukrinų, Renavo, Židikų ir aplinkinių kaimų vaikų, jų tėveliai, mokytojai. Gal todėl, kad svečiuose Kęstutis Kasparavičius – vienas mylimiausių vaikiškų knygų autorių ir iliustratorių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Nuo 1984 metų Kęstutis iliustravo apie 50 knygų vaikams, kai kurias iš jų ir iliustravo, ir parašė. Tai – „Kvailos istorijos“, „Trumpos istorijos“, „Kiškis Morkus Didysis“ ir kt. Visos jos vaikų mėgstamos ir  mielai skaitomos.  O apdovanojimus sunku ir išvardinti: 1993 m. Bolonijos knygų mugėje už iliustracijas E. Learo knygai „Antis ir kengūra“ jis buvo apdovanotas UNICEF „Metų iliustruotojo“ diplomu, 1994 m. Barselonoje vykusiame iliustracijų konkurse pelnė II vietą už iliustracijas F. Dostojevskio knygai „Sąžiningas vagis“ ir nemažai kitų.

Smalsūs, aktyvūs, piešti ir knygas skaityti mėgstantys vaikai atidžiai klausėsi dailininko pasakojimų, klausė, bandė atspėti, kokiomis kalbomis parašytas knygas rašytojas laikė rankose. Rašytojas papasakojo, kaip gimė pirmosios jo pieštos knygos, kaip pradėjo rašyti trumpas istorijas ir kad piešti jam patinka labiau, negu rašyti. Daug gerų emocijų suteikė rašytojo pasiūlyta bendravimo forma – kartu piešti.  Kalbėdamasis su vaikais, dailininkas dideliame popieriaus lape pradėjo piešti: iš pradžių elegantiškus batelius, kojas, suknelę, o po to ir visą gražuolę Žirafą, kurią Kęstučiui spalvinti padėjo vaikai. Spalvinant, vaikų emocijos liejosi per kraštus, jie konsultavosi tarpusavyje ir su Kęstučiu, patarinėjo vienas kitam. Baigę piešinį, vaikai kartu su Kęstučiu Kasparavičiumi pasirašė šalia Žirafos ir visi kartu nusipaveikslavo atminimui. Atsidėkodami dailininkui-rašytojui vaikai padovanojo jų pačių rankomis padarytą spintą su rūbais, batais ir linkėjimais, o Kasparavičius, ją gavęs, apsidžiaugė ir pajuokavo, kad ilgai nereikės pirkti rūbų. Dabar biblioteką papuoš įspūdingo dydžio Žirafa, likusi atminimui po šilto susitikimo su dailininku.

 Antroje renginio dalyje buvo pristatyta paroda „Piešiame iliustracijas geriausioms 2011 Metų vaikų knygoms”. Tai vaikų piešinių konkurso dalyvių darbai, daryti įvairia technika: piešti akvarele, guašu, vitražiniais dažais ant stiklo. Spalio mėnesį paskelbtame konkurse dalyvavo 74 autoriai, pateikę 52 piešimo darbus. Darbai buvo pateikti vertinimo komisijai, kurią sudarė iliustratorius-rašytojas K. Kasparavičius, Židikų seniūnė S. Valatkevičienė, Ukrinų seniūnaitė G. Pocevičienė, Ukrinų pagrindinės mokyklos pavaduotojas K. Šiaulys ir mokinių komiteto pirmininkė G. Urbonaitė.  Komisijos sprendimu prizai iš rašytojo rankų įteikti K. Gagėlaitei už piešinį „Stebuklingas Dominyko brangakmenis“, G. Girdvainytei už piešinį „Skrydis“, L. Vaitkutei už piešinį „Gulbės“, S. Raštikaitei už piešinį Rugiagėlė pabunda“, I. Daukontui už piešinį „Arklys Dominykas ir karkvabalis“. Visi nugalėtojai apdovanoti USB atmintinukais, o dalyviai – padėkomis ir mažomis atminimo dovanėlėmis.

Įgyvendinus projektą, bibliotekos fondas pasipildė naujomis vaikiškomis knygomis, o biblioteka pasipuošė įrėmintais vaikų piešiniais. Į projektinę veiklą įsitraukė Ukrinų, Renavo ir Židikų mokyklose besimokantys vaikai. Vaikai dalyvavo piešinių konkurse, aktyviai skaitė knygas, bendravo kartu, susitiko su žymiu rašytoju-dailininku. Projekto įgyvendinimas praturtino kaimo vaikų laisvalaikį, suteikė jiems naujų žinių apie literatūrą ir dailę. Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?