REGISTRUOTIS

2016-11-20 14:31 Savanorystės skatinimas ir plėtra Vilkaviškyje (0)

 Vilkaviškio miesto bendruomenė praeitą ketvirtadienį pakvietė vilkaviškiečius į diskusiją „Savanorystės skatinimas ir plėtra Vilkaviškyje“. Ši diskusija buvo jau ketvirtas savanorystės skatinimui skirtas renginys, kurį bendruomenė vykdo pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Sporto renginių ir savanoriškos veiklos populiarinimo Vilkaviškio mieste organizavimas skatinant vietos gyventojų užimtumą ir saviugdą“.

Diskusija buvo skirta visiems kas nori save realizuoti savanoriškoje veikloje, organizacijoms, kurioms gali būti reikalinga savanorių pagalba ir tiems, kam rūpi savanoriškos veiklos skatinimas. Tad Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro salėje ir susirinko nevyriausybinių organizacijų ir savivaldybės administracijos atstovai bei biudžetinių organizacijų, kurios galėtų priimti pagalbininkus, atstovai. Į diskusiją atvyko ir keletas vilkaviškiečių norinčių savanoriauti.

Rugsėjo ir spalio mėn. vykusiuose diskusijoje ir seminaruose buvo kalbėta apie poreikį pasirūpinti vienišais senyvo amžiaus, ligotais ir socialiai remtinais gyventojais ir savanorių galimybes šioje srityje. Aiškinomės kaip savanorystės veikla turėtų būti organizuojama. Išaiškėjo, kad savanorių veiklos plėtojimui reikalingas koordinavimas, informacijos sklaida ir savanorystės, kaip garbingos veiklos, propagavimas. Taip pat labai svarbu suprasti ir tai, kad savanorius priimanti organizacija turi būti rimtai tam pasiruošusi.

Produktyvioje diskusijoje kalbėta, kad savanorių pagalba yra reikalinga bene kiekvienoje nevyriausybinėje organizacijoje ir būtų reikalinga erdvė (vieta), kurioje būtų galima paskelbti apie savanorių poreikį ir kur būtų galima gauti informaciją apie savanorius.

Pasak Vilkaviškio Raudonojo Kryžiaus organizacijos pirmininko Romualdo Sveikatos, po šios organizacijos vėliava susibūrę žmonės triūsia jau 15 metų. Čia visada trūksta pagalbininkų, jie nuolat priimami, tačiau žmonės apie tai žino mažai. Vilkaviškio dekanato Šeimos centro atstovas Evaldas Plečkaitis sakė, kad jie savo renginiams beveik visada ieško savanorių ir jie naudotūsi informacinio centro, jeigu toks būtų, pagalba. Pilviškių bendruomenės pirmininkė Loreta Bieliukienė taip pat mano, kad tokia informacijos sklaida būtų naudinga. Jie nuolat kviečia pilviškiečius įsijungti į bendruomeninę veiklą ar prisidėti prie jų organizuojamų renginių.

Diskusijoje dalyvavę biudžedinių įstaigų atstovai Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro direktorė direktorė Elena Savickienė ir Gudkaimio globos namų direktorius Rimas Murinas sakė, kad jie aktyviai nekviečia savanorių, bet yra pasiruošę priimti ir priima besikreipiančius savanorius. Pasak Socialinės pagalbos centro darbuotojos Mildos Blažaitienės, jų organizacija neturi specialios savanorių priėmimo tvarkos, bet savanorių priėmimą spręndžia kiekvienu atveju individualiai. Jų praktika rodo, kad atėję savanoriauti, paprastai, tikisi vėliau ir įsidarbinti organizacijoje. Šių įstaigų atstovai taip pat pritarė, kad savanoriškos veiklos koordinavimas yra reikalingas ir būtų naudinga pradžioje turėti bent minimalų “informacijos centrą”.

Diskusijoje sutarta, kad pirmieji savanorystės skatinimo ir plėtros žingsniai turėtų būti visiems žinomos informacinės platformos sukūrimas, savanoriškos veiklos poreikio ir informacijos apie savanorių veiklą sklaida. Šiuos klausimus Vilkaviškio miesto bendruomenė toliau kels Nevyriausybinių Organizacijų Taryboje ir planuoja kreiptis į savivaldybės administraciją.

 

              Vilkaviškio miesto bendruomenės pirmininkas Dalius Nešukaitis

              dalius.n@gmail.com; +370 655 03232

              Foto Kristinos VaitkevičienėsLietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?