REGISTRUOTIS

2016-10-20 13:11 Seminaruose ir toliau gvildenama savanorystės tema (0)

Vilkaviškio miesto bendruomenė spalio 25d. organizavo seminarą-mokymus „Savanorystės skatinimas ir plėtra Vilkaviškyje“.

Renginį vedė didžiulės patirties savanorystės srityje turinti Savanorių centro „A.C. Patria“ lektorė Birutė Daugėlienė. Tai jau antrasis bendruomenės suorganizuotas seminaras šia tema.

Seminare buvo kalbama kaip pasiruošti savanorius priimančioms organizacijoms, kaip paskelbti apie savanorių poreikį, kokiu būdu organizuoti ir koordinuoti veiklą. Renginyje dalyvavo ir kai kurių rajone savanorius priimti galinčių organizacijų atstovai ir save savanoriais matančių žmonių.

Pasak B. Daugėlienės, savanorystė yra daugiau jauną žmogų ugdanti veikla, galimybė tobulinti konkrečius praktinius įgūdžius ar kompetencijas. Tačiau vilkaviškiečiams labiausiai rūpėjo sužinoti kokios savanoriavimo perspektyvos brandiems žmonės, kur rasti savanorius priimančias organizacijas ir kokie iššūkiai laukia savanorių.

Diskusijoje, kurioje dalyvavo ir Vilkaviškio ligoninės vadovas Linas Blažaitis, išsikristalizavo mintis, kad rajone reikėtų kažkokios bendros platformos, kurioje savanorius priimančios organizacijos ir patys savanoriai galėtų surasti vieni kitus. Antra vertus, neatlygintinai padėti norinčius žmones galėtų labiau mokėti prisitraukti ir pačios organizacijos. Jos galėtų ištransliuoti žinią apie tai, jog joms tokie žmonės reikalingi, kad jie laukia savanorių. Taip pat reikia suprasti ir tai, kad kiekvienas savanoris priimančiai įstaigai yra ir papildomas rūpestis, kartais reikalaujantis ir papildomų resursų. Tai ir papildomas dokumentų pildymas, ir apmokymas bei priežiūra pačiam savanoriui.

Taigi, gvildenant savanorystės temą, iškyla ir daugybė su ja susijusių klausimų, kuriuos galėtų išspręsti ją koordinuojanti institucija. Tokia institucija -“Savanorių centras” veikia prie Viniaus savivaldybės, savanorystės veiklos organizavimo reglamentavimu rūpinasi Šilalės savivaldybė.  Tad kitoje bendruomenės organizuojamoje diskusijoje lapkričio mėnesį tikimasi įsigilinti į šias problemas, galbūt sulaukti ir rajono savivaldybės dėmesio.

Seminaras yra Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo projekto „Sporto renginių ir savanoriškos veiklos populiarinimo Vilkaviškio mieste organizavimas skatinant vietos gyventojų užimtumą ir saviugdą“ dalis.

Vilkaviškio miesto bendruomenės pirmininkas Dalius Nešukaitis

 

dalius.n@gmail.com

 

            Vilkaviškio miesto bendruomenės pirmininkas Dalius Nešukaitis dalius.n@gmail.com; +370 655 03232Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?