REGISTRUOTIS

2013-04-28 11:41 Šiaurietiško ėjimo mokymai (0)

Lietuvos Respublikos Seimas 2013-uosius paskelbė Sveikatingumo metais.

Palaikant šią idėją bei įgyvendinant VVG projektą „Būkime aktyvūs ir veikime kartu“ Pabradės miesto bendruomenė “Domus” organizavo sveikatingumą propaguojantį ir aktyvų socialinį gyvenimą skatinantį Šiaurietiško ėjimo renginį - mokymą, kuris įvyko 2013 metų balandžio 21 dieną Pabradės ,,Žeimenos” gimnazijos stadione. Tai pirmasis projekto renginys vykdomas pagal III prioritetą „Kaimo gyventojų aktyvumo skatinimas“ 3.1 priemonę „Kaimo gyventojų socialinio aktyvumo skatinimas“. Veiklos sritis- „Bendruomeniškumą skatinanti švietėjiška veikla“. Šio renginio tikslas - skatinti Pabradės gyventojų aktyvumą, plečiant jų turimas žinias apie aktyvų gyvenimo būdą bei sveiką gyvenseną.

Šiaurietiško ėjimo renginyje dalyvavo apie 40 aktyvių šio miestelio gyventojų. Kiekvienam buvo išdalintos šiaurietiško ėjimo lazdos, pritaikytos pagal dalyvių ūgį. Šio renginio instruktorius - Lietuvos šiaurietiško ėjimo asociacijos prezidentas, technikos mokslų daktaras Jonas Koryzna pateikė daug išsamios ir praktiškos informacijos apie pagrindinius šiaurietiško ėjimo privalumus. Dalyvavusieji renginyje sužinojo, jog šiaurietiškas ėjimas yra lengvai išmokstamas, iki 30% mažiau apkrauna judėjimo aparatą, todėl ypatingai tinka turintiems sąnarių ir nugaros problemų. Svarbu ir tai, jog šiaurietiškas ėjimas tinka visiems, kas tik gali vaikščioti!

Lietuvoje vis daugiau žmonių atranda šiaurietišką ėjimą kaip puikią laisvalaikio leidimo, bendravimo ir sveikatos stiprinimo priemonę, tinkančią bet kokio amžiaus žmonėms, nepriklausomai nuo jų fizinės būklės. Tinkamai apsirengus, šiaurietišką ėjimą galima praktikuoti bet kokiu oru ir  bet kuriuo metų laiku.

Dauguma šio renginio dalyvių jau po pirmos treniruotės buvo maloniai nustebinti šiaurietiško ėjimo metu gimusio lengvumo ir optimizmo jausmo. Pabradės miesto bendruomenė tikisi, kad šis renginys – tai tik pirmas žingsnis sveiko gyvenimo būdo link. Tik veikdami kartu įprasminsime brangiausio turto – sveikatos – idėjas ir puoselėsime tautos sveiko gyvenimo būdo nuostatas.  

Danutė Grigelevičienė

Pabradės miesto bendruomenės „Domus“ narė

 
 Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?