REGISTRUOTIS

2014-01-03 14:59 Skrido angelo daina, puošta svajonėm... (0)

Nepastebimai greitai prabėgo metai, palikdami užmaršty gražias ir laimingas akimirkas, nuoskaudas ir nusivylimus, visą kas gera ir bloga. Į savo sielą jau įsileidome pačią gražiausią metų šventę -šventas Kalėdas. Palikę už pečių stovėti Laiką , mintyse sugrįžome į jį. 

Kalėdos ir Naujieji metai  - tai šventės, kurių labiausiai laukia vaikai. Štai ir gruodžio 28 d. Vileikiškių vaikų dienos centre jau nuo ryto buvo didelis šurmulys – visi ruošėsi šventiniam koncertui: kas ruošė vaišes, kas repetavo, o kas tiesiog jaudinosi, nes  šiais metais dovanas vaikams atvežė ne Kalėdų Senis, o žavios „elfės“ ir „nykštukės“ iš Vilniaus  labdaros ir paramos fondo „Vaikai stebuklais auga“, su jo direktore Neringa Kleniauskiene priešakyje. Buvo atgabenti du didžiuliai maišai dovanų, todėl vaikams verta buvo pasistengti ir parodyti savo sugebėjimus. Norėčiau pridurti, kad Kalėdos šiems vaikams prasidėjo žymiai anksčiau, nes gruodžio 18 d. dovanėles atvežė VšĮ šeimos centras "Kartu saldu" direktorė Kristina Pikūnė ir 8 savanoriai. O prieš pat Kūčias sunkiai gyvenančios šeimos su vaikais sulaukė dovanų iš Airijos dėka aktyvių ten gyvenančių lietuvaičių, o ypač Loretos Buožienės.

Svečiams, tėveliams ir vaikams susėdus aplink didelį ir vaišėmis nukrautą stalą, salėje užgeso šviesa, o jos centre sustojo keturios „žvakės“ – Ramybė, Tikėjimas, Meilė ir Viltis. Jos nuliūdusios kalbėjo, kad žmonės tapo viskam abejingi ir joms nėra prasmės degti. Tačiau, kol dega Vilties kibirkštėlė visada galima uždegti ir likusias žvakes. Taip ir įvyko: salėje vėl tapo šviesu.  Po gražių ir prasmingų vedančiųjų žodžių vaikai susirinkusiems parodė, ko jie išmoko per praėjusius metus. Po Neringos ir Austės Salvinskyčių eilėraštuko apie gruodžio išdaigas smagias melodijas pianinu skambino Alicija Garbatavičiūtė, o Ingridos Paciūnaitės padeklamuotas eiles lydėjo Vileikiškių vaikų dienos centro vaikų daina apie Kalėdas. Po to eilėraščius dar deklamavo Monika Martinkėnaitė, Samanta Marcinkevičiūtė, Saulius Misevičius ir Nedas Paciūnas. Centro merginos pašoko pačių sukurtą šokį, violončele grojo Kesmina Garbatavičiūtė, akordeonu – Erikas Ašaka, gitara skambino ir dainavo Vita Jankauskaitė, pianinu skambino jauniausias muzikantas Rimvydas Bagočiūnas, dar vieną dainą apie lašelius sudainavo centro vaikai. Visos šventės metu  žiūrovai galėjo ne tik stebėti vaikų pasirodymus, bet ir grožėtis Ingridos Paciūnaitės tapytais paveikslais, kurie puikavosi ant tvarkingai sustatytų molbertų.

Kiekvienas darbas turi būti įvertintas. Taip ir vaikai neliko be atlygio. Visi koncerte dalyvavę „artistai“ gavo dovanų. Dovanėles gavo net ir tie vaikai, kurie programoje nedalyvavo, nes Kalėdos – stebuklų metas, tai ne išoriniai papuošalai, o jausmas širdyje. Tik būdamas draugiškas ir atlaidus pajusi Kalėdų dvasią. Juk brangiausioms Kalėdų dovanoms nereikia daug pinigų. Gyvename pasaulyje, kuris per daug skuba, todėl geriausia dovana - laikas. Tai laikas skirtas paskambinti brangiems žmonėms, užrašyti atviruką, apsilankyti svečiuose ir pranešti, kad jie tau labai labai brangūs. 

Kai visos dovanos buvo išdalintos ir maišai ištuštėjo, Vileikiškių VDC (vaikų dienos centro) vadovė Andželika Bagočiūnienė padėkojo svečiams už nuostabias dovanas ir atsidėkodama taip pat įteikė dovanų viešnioms: iš vilnos nuveltą Pegasą, vaikų sukurtą paveikslą iš spalvoto krepinio popieriaus, ir burnoje tirpstančius “skruzdėlynus”, kuriuos iškepė kita centro darbuotoja Irena Savlevičienė. Taip pat ji padėkojo Vileikiškių filialo vedėjai Janinai Jankauskienei už scenarijų ir vaikams už gražų pasirodymą.

Na, o pabaigai visų vaikų ir jų tėvelių vardu norėtųsi dar kartą padėkoti gerosioms labdaros ir paramos fondo “Vaikai stebuklais auga” “elfėms” ir “nykštukėms”: Jolantai Sinkevič, Eglei Lukšienei, Ingai Urbonei, Sigitai Laurinkevičiūtei, Ramunei Truncei, Violetai Šeršniovaitei, Genovaitei Dobikaltienei, nuostabiai “Kalėdų fėjai” Neringai Kleniauskienei bei UAB “Vagon” už dovanas.

Būdami vaikais, visi skuba užaugti, o suaugę - atiduotų viską, kad galėtų grįžti į vaikystę. Branginkime laiką – tai medžiaga, iš kurios nulipdytas mūsų gyvenimas ir vienintelis dalykas, kuris niekada nesugrįžta.

Vileikiškių filialo vedėja Janina JankauskienėLietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?