REGISTRUOTIS

2018-11-19 09:50 Šv. Martyno atlaidus prisiminus (0)

Vida

 Sekmadienio vidudienį Skaistgirio Šv. Jurgio parapija šventė Šv. Martyno atlaidus. Į juos gausiai susirinko parapijiečiai, svečiai, trumpam grįžo kraštiečiai. Šv. Martyno atlaidus vedė Šiaulių vyskupijos kancleris kunigas Evaldas Alūza. Homilijos metu svečias kunigas kvietė kiekvienam savyje paieškoti tuštybės. Nenorėkim kažko gauti, jei patys vengiame duoti. Kiek aplink renginių, o ar į juos einame?- retoriškai klausimu kreipėsi ir į save, kunigus - bažnyčios tuštėja, o ar mes patys daug padarome, kad traukte trauktume parapijiečius į bažnyčias. Pasak kanclerio kunigo Evaldo Alūzos, Šv. Martyno atlaidai Šiaulių vyskupijoje švenčiami tik Skaistgiryje. Šie Šv. Martyno atlaidai neeiliniai, jų metu parapijos bažnyčioje atidengiama atminimo lenta bylojanti apie įvykius veikiant slaptai kunigų seminarijai Lietuvoje. Pasienio parapijos bažnyčia tapo katedra, kurioje įšventinimus gavo visa eilė kunigų. 1979 - 1989 metais Skaistgirio Šv. Jurgio bažnyčioje Dievo tarnas vyskupas Julijonas Steponavičius įšventino Ignacą Žeberskį, Justiną Algirdą Vaičiūną, Joną Borutą, Aušvydą Belicką, Andriuščyciną, Vytautą Vaičiūną, Kazimierą Juozą Ambrasą. Tuo metu parapijos administratoriumi buvo jezuitas kunigas Leonardas Jagminas. Užrašytuose paliudijimuose randame, kad įšventinamieji atvykdavo į nuošalią parapiją vėlai vakare. Šventinimai vykdavo nedegant bažnyčioje šviesų, tik ant altoriaus įžiebdavo dvi žvakes, kad sklindanti šviesa nesudomintų gatvės praeivių. Bažnyčioje būdavo vyskupas Julijonas Steponavičius, parapijos klebonas Leonardas Jagminas ir vienas ar du įšventinamieji. Sunkiu laikotarpiu praeidavo kartais ne vienas mėnuo kol įšventinti kunigai gaudavo parapiją ir aukodavo Šv. Mišias.

Atidengus ir pašventinus atminimo lentą, gausus būrys atlaidų dalyvių stabtelėjo bažnyčios šventoriuje, kur į juos žvelgė dar dažais kvepiantis Rūpintojėlis prisėdęs ant lauko akmenėlio. Stogastulpį skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui padarė ir dovanojo gimtajai parapijai kraštietis Marijus Macis. Jį sveikino atlaiduose dalyvavęs seimo narys Stasys Tumėnas, Skaistgirio miestelio bendruomenė, moterų draugija ,,Versmė", parapijiečiai. Šiaulių vyskupo JE Eugenijaus Bartulio padėką Marijui Maciui perdavė vyskupijos kancleris kunigas Evaldas Alūza.

Atlaidų šv. Mišiose ir prie pašventinto stogastulpio giedojo Skaistgirio gimnazijos jaunimo sakralinis choras vadovaujamas mokytojos Ritos Eidukienės.

Bažnyčioje visą šventinį laikotarpį veiks Marijaus Macio medinių kryžių, lietuviškų Rūpintojėlių paroda. Tai jau trečioji jo paroda. Pirmąją, „Lenkiuos Tau, Žiemgalos žeme" jis pristatė 2015 metais gimtosios parapijos bažnyčioje ir miestelio bibliotekoje. 2018 metų spalį antrąją parodą ,,Juoda- balta" jis pristatė Šiaulių rajono Voveriškių pagrindinėje mokykloje. Joje peizažai. O štai su trečiąja paroda Marijus grįžo vėl į gimtinę.

Parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis atlaidų metu dėkojo bažnyčios tarnams, geradariams už visokeriopą pagalbą ruošiantis iškilmingiems Šv. Martyno atlaidams. Besiskirstantiems namo parapijiečiams ir svečiams linkėjo saugiai grįžti namo. Nepamiršti šviesą atspindinčių liemenių, atšvaitų, kad kelyje jie b

Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?