REGISTRUOTIS

2018-11-27 13:52 Tamsiausią rudens mėnesį dėmesys saugiam eismui (0)

Vida

 Eilę metų skaistgiriečiai dalyvaujantys respublikiniame projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse" šį lapkritį ypač didžiulį dėmesį skyrė saugiam eismui. Skaistgirio susivienijimas, kurio sudėtyje Skaistgirio moterų draugija „Versmė“, Skaistgirio Šv. Jurgio parapija, Joniškio kultūros centro Skaistgirio filialas ir Reibinių kaimo bendruomenė aktyviai patys dalyvavo švietėjiškoje veikloje ir kartu skatino tai daryti aplinkinius. Joniškio kultūros centro Skaistgirio filialas vadovaujamas kultūrinių renginių organizatorės Vidos Norkuvienės lapkritį kvietė į du renginius. Pirmiausia kvietė kurti atšvaitus ir dalyvauti parodoje. Čia aktyviausios buvo gražiadarbės Liubovė Šliažas primezgusi gėlyčių iš šviesą atspindinčių siūlų. Jos megztomis gėlytėmis jau antri metai ne tik puošiasi mažieji skaistgiriečiai, bet ir jaučiasi saugūs kelyje tamsiu paros metu. Žydrė Danasienė laisvą minutę irgi kūrė atšvaitus. Jos atšvaitai suvenyriniai, skirti atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečiui. Segint trispalvę nertą juostelę apšvietus tamsoje matosi ir atšvaitukas, kuris pagamintas iš šviesą atspindinčios juostelės. Dalė Jasiūnienė gamino žaismingus atšvaitus. Tai įvairūs žaisliukai, kuriuos segint prie kuprinių, rankinių esi iš tolo matomas tamsoje. Visos trys nenustygstančios vietoje gražiadarbės savo sukurtus atšvaitus pristatė parodėlėje, o vėliau išdovanojo sutiktiems kelyje. Lapkričiui įpusėjus kultūrinių renginių organizatorė pakvietė į Martyno jomarką kitaip. Vietoj jomarko organizuotame moliūgų vakarėlyje buvo ne tik linksminamasi, bet ir kalbama apie eismo saugumą kelyje tamsiu paros metu. Saviveiklininkai priminė, kad tamsoje grįžtantys šventės dalyviai namo nepamirštų užsidėti atšvaitų, liemenių.

Skaistgirio Šv. Jurgio parapija irgi aktyviai švietė parapijiečius eismo saugumo klausimais. Parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis kaskart po Šv. Mišių primindavo saugoti gatvėje ne tik save, bet ir aplinkinius. Neturintiems atšvaitų juos dalino parapijos klebonui talkinantys pastoracinės tarybos nariai. Parapija kvietė saugiai švęsti Šv. Martyno atlaidus ir drauge paminėti kelyje žuvusių dieną. Minint kelyje žuvusių dieną, Šv. Mišias aukojo svečias kunigas Marius Dyglys. Homilijos metu kvietė nelikti abejingiems ruošiantis į kelią tamsoje. Jei patys nenešiosime šviesą atspindinčios priemonės, tai ne tik patys nebūsite saugūs, bet ir aplinkiniams sukelsite nepatogumų.

Lapkričio 18-osios vakarą parapijos bažnyčios šventoriuje rinkosi parapijiečiai rankose nešini žvakutes. Ant bažnyčios laiptų iš degančių žvakučių išdėliojo skaičių keturiolika. Tiek žuvusių mūsų apskrityje. Prisimindami savo parapijos negrįžusius iš kelio dėliojo puslankiu liepsnojančias žvakeles. Šia akcija Skaistgirio susivienijimas prisijungė prie visoje Lietuvoje vykdytos akcijos. Kiekvienas akcijos dalyvis namo grįžo nešinas atšvaitu arba knygele apie eismo saugumą. Kelyje sutiktiems pėstiesiems policijos pareigūnai priminė, kaip taisyklingai nešioti atšvaitą.

Metai dar nesibaigė. Susivienijimo aktyvas dar ne kartą su gyventojais kalbės apie eismo saugumą tamsiu paros metu, apie šviesą atspindinčių priemonių svarbą saugant save ir aplinkinius, mokys patiems pasigaminti atšvaitą, papuošti rūbą ar apavą šviesą atspindinčia juostele, kad būtume ne tik saugūs, bet ir sumažėtų nelaimingų įvykių keliuose.  Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?