REGISTRUOTIS

2013-09-26 14:49 Ukriniškiai, atsiliepdami į Europos paveldo dienų temą, paminėjo Žemaitijos krikšto 600 metų sukaktį (0)

 Ukriniškiai, kartu su istorike Janina Buceviče, keliavo žemaičių krikšto keliu, kurį,  Lietuvos katechetikos centro direktorius mons. Rimantas Gudlinkis, aprašė knygoje „Žemaičių krikšto kelias“ Beje, mons. Rimantas Gudlinkis yra dirbęs ir Ukrinų parapijoje.

Žemaičių krikšto pažinimo kelias mums prasidėjo nuo susipažinimo su  Kauno senamiesčiu – Kauno pilimi, Vytauto, Šv. Jurgo bažnyčiomis, Perkūno  namais, Kauno arkikatedra, Maironio kiemeliu ir t.t. Pasigėrėję Neries ir Nemuno santaka pasileidome Žemaitijos link, kaip, ir, kadaise Vytautas Didysis krikštyti žemaičių.  Vilkijoje aplankėme Antano ir Jono Juškų muziejų, jo autentiškoje aplinkoje klausėmės pasakojimo apie paprastą, bet neįkainojamą darbą (surinko be galo daug lietuviškų, žamaitiškų dainų, žodžių) atlikusį kaimo kunigo Antano Juškos gyvenimą, toliau vykome į  kompozitoriaus Juozo Naujalio memorialinį muziejų, įsikūrusį  Raudondvario dvaro sodybos pilies-rūmų šiaurinėje pusėje, susimąstymui  mus kvietė sesuo iš Basųjų karmeličių vienuolyno Paštuvoje, kopėme į Seredžiaus arba, kitaip vadinamą, Palemono kalną. Kelionės nuovargį nuplovėme  šaltinėlio vandeniu, kuris, mūsų nuostabai  yra medinėje koplytėlėje, Ugonyse, alkakalnyje. Pasakojama, kad nuo to Dubysos kranto Vytautas su Jogaila, ir pradėjo krikštyti žemaičius. Jau visai vakarop, pašonėję palikę poeto Jono  Mačiulio –Maironio tėviškę Bernotuose, pasukome į Šiluvą, ir neužsibuvę – į Šatrijos kalną, kur, istorikų manymu, Vytautas ir karalius Jogaila baigė pirmąjį žemaičių krikšto etapą. O visai sutemus gėrėjomės estetiškai apšviesta Žemaitijos sostine Telšiais.

Išvažiuojamasis renginys, dėka gidės Janinos Bucevičės, ukriniškiams suteikė daug istorinių žinių, galimybę pajusti Vytauto ir karaliaus Jogailos laikų dvasią, pagaliau,  galimybę pasižvalgyti po savo kraštą ir suvokti, kad mes, lietuviai, irgi esame turtingi savo istorine praeitimi. Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?