REGISTRUOTIS

2012-08-23 22:08 Ukrinų kaimo bendruomenė Lenkijoje sėmėsi patirties (0)

Ukrinų kaimo bendruomenė, įgyvendinanti projektą „Naujos patirties beieškant“ pagal Lietuvos kaimo tinklo veiksmų programos kryptį – patirties žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros srityse ir kitos susijusios informacijos sklaida, lankėsi Lenkijoje, kur susitiko su šios šalies bendruomenių atstovais.
Kętrzyn mieste ukriniškius pasitiko šio miesto tarybos narė ir VVG (vietos veiklos grupė – Lokalna Grupa Dzialania) „Barcja“, vienijančios penkias miesto ir kaimo bendruomenes, atstovas.
Lenkijos VVG atstovas Damian Niski pristatė organizacijos veiklą, tikslus, kurie panašūs į Lietuvos VVG siekius: populiarinti turizmą, gerinti kraštovaizdį, kelti žmonių gyvenimo lygį, padėti žmonėms vykdyti ekonominę veiklą. Skirtingai nei mūsų šalyje, Lenkijoje tokių mažų bendruomenių, kaip, pavyzdžiui, Ukrinų kaimo bendruomenė, nėra – ten tiek miesto, tiek kaimo bendruomenės  vienija ne mažiau kaip 10 000 tūkstančių gyventojų. Atsižvelgiant į tai, yra skaičiuojamas VVG biudžetas: vienam žmogui – 147 zlotai. Porą kartų per metus bendruomenės yra kviečiamos teikti paraiškas projektų konkursams. Prieš priimdama projektus, VVG organizuoja dviejų savaičių mokymus, bendruomenė kartu su jai priskirtu konsultantu pildo paraišką.
Lenkijos VVG „Barcja“ už lėšas, gautas pagal Leader programą, yra įrengusi vaikų žaidimų ir sporto aikštelę už 150 tūkst. zlotų, lauko estradą už 350 tūkst. zlotų, suorganizavusi teatro šventę vaikams – 15 tūkst. zlotų.
Ukrinų kaimo bendruomenė šeimininkams lenkiškai papasakojo apie savąją veiklą.
Po abipusio nuoširdaus bendravimo, diskusijų lenkai surengė apžvalginę ekskursiją po Kętrzyn miestą, aprodė pramogų kompleksą – vaikų žaidimo aikštelę, lauko estradą, čiuožyklą, vasaros kino teatrą. Gyventojai šiuo pramogų kompleksu naudojasi nemokamai.
Grįždami namo, ukriniškiai aplankė įspūdingą Gdansko senamiestį, klausėsi šv. Lipkos bažnyčios, Olivos katedros vargonų muzikos, apžiūrėjo Malborko pilį užsuko į Žalgirio mūšio lauką – Griunvaldą.Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?