REGISTRUOTIS

2013-02-19 12:10 Užgavėnės Medelyne (0)

Porą savaičių prieš Užgavėnes Medelyno gyvenamojo rajono bendruomenės gyventojai pradeda ruoštis šiai šventei.
Pirmiausia „kimbame“ į kaukių gamybą. Kaukes darome iš gipsinio binto, klijuojame ragus, ausis, kuo didesnes, įspūdingesnes nosis, klijuojame pakulinius plaukus, po to įvairiai spalviname.
Kokia Užgavėnių šventė be Lašininio, Kanapinio ar Morės (čiučėlos)?
Mūsų Kanapinis – liesas, apdriskęs, su kanapine virve rankoje, o Lašininis – mėsėdis, persivalgęs su kiaulės galvos kauke. Morė – didžiulė moters pavidalo iškamša. Jos deginimas simbolizuoja bandymą atsikratyti viso, kas per žiemą buvo bloga, nuvyti blogą žiemos dvasią.
Aišku, kad kova tarp Lašininio ir Kanapinio baigiasi Kanapinio pergale, nes nuo Užgavėnių iki Velykų nebegalima valgyti mėsos.
O, kad žiema greičiau pasitrauktų, labai triukšmaudami vaikšto mūsų persirengėliai.
Ir taip kasmet, laikydamiesi senoviškų tradicijų, prie Medelyno progimnazijos kepame blynus ir švenčiame Užgavėnių šventę.


Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?