REGISTRUOTIS

2014-03-08 20:32 Užgavėnės Rumšiškėse (0)

Žiema, žiema, bėk iš kiemo! Jei nebėgsi, išvarysim, Su botagais išbaidysim! Užgavėnių paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Šis laikotarpis būna nuo vasario 3 iki kovo 9 dienos. Šiais metais, t.y. kovo 1d., Medelyno gyvenamojo rajono bendruomenės nariai švęsti Užgavėnes buvo išvykę į liaudies buities muziejų Rumšiškėse. Smagioje šventėje netrūko nei įvairiausių linksmybių, nei geros nuotaikos, nei dalyvių, nei žiūrovų... ir oro sąlygos buvo puikios. Visas liaudies buities muziejus Rumšiškėse skambėjo nuo folkloro ansamblių ir kapelų smagios muzikos bei dainų. Pirkinių ir įvairiausių gardumynų mugė mus stebino gausa ir įvairove. Buvo renkamos gražiausios, linksmiausios kaukės„LINKSMIAUSIA UŽGAVĖNIŲ KAUKĖ 2014“: gandrai, avinai, velniai, giltinės, jaunavedžiai, raganos, ubagai ir t.t. Stebėjome Kanapinio ir Lašininio kovą ir džiaugėmės, kad su degančią Morę sudega ir visos metų bėdos. Paskutinis šventės akcentas buvo vakaruška prie laužo su kapela. Į namus grįžome su pakilia nuotaika.


Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?