REGISTRUOTIS

2012-04-05 00:21 Vilkaviškyje lankėsi kraštovaizdžio architektai (0)

Vilkaviškio miesto bendruomenės kvietimu balandžio 3 d. Vilkaviškyje lankėsi Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos atstovai.  Atvykę svečiai - kraštovaizdžio architektų sąjungos pirmininko pavaduotojas Alvydas Mituzas, Utenos savivaldybės teritorijų planavimo specialistė Jūratė Paragytė ir socialinių mokslų daktarė Ina Dagytė, lydimi Vilkaviškio miesto seniūno ir bendruomenės narių, pirmiausia apžiūrėjo Vilkaviškio dvarą ir jo aplinką, pasivaikščiojo Vilkaujos ir Šeimenos upelių pakrantėmis, pabuvojo miesto sode, apžiūrėjo kultūros centro teritoriją. Po ekskursijos svečius priėmė Vilkaviškio rajono meras Algimantas Greimas, o 15 val savivaldybės salėje vyko susitikimas su bendruomenės nariais, miesto gyventojais ir savivaldybės administracijos darbuotojais.

Architektė Jūratė Paragytė susitikime pristatė Utenos teritorijų planavimo patirtį, papasakojo kaip nuosekliai ir kryptingai planuojant bei tvarkant miesto želdynus Utena tapo vienu gražiausiai tvarkomų miestų Lietuvoje. Alvydas Mituzas akcentavo, kad kraštovaizdžio tvarkymas yra ilgalaikė investicija ir šis darbas turi būti daromas nuosekliai ir profesionaliai. Architekto nuomone yra labai svarbu, kad ir bendruomenė suprastų, jog miesto želdynų ir parkų sutvarkymas yra geras ir patiems gyventojams labai naudingas darbas. Socialinių mokslų daktarė Ina Dagytė atkreipė dėmesį į identiteto svarbą. Savo išskirtinumo supratimas, jos nuomone, suburia visuomenę, daro ją gyvybingesnę, įdomią kaimynams bei pasauliui. Tai taip pat svarbu spręndžiant kaip tvarkyti savo miestą.

Dėkodami svečiams už įdomias mintis irnaudingus patarimus, tikimės, kad šis vizitas bus nepaskutinis.

Vilkaviškio miesto bendruomenės pirmininkas Dalius Nešukaitis

dalius.n@gmail.com

 Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?