REGISTRUOTIS

2015-08-29 09:57 Žolinės šventė ,, Dėk žiedą prie žiedo - vainiką nupinsi" Pakapėje (0)

Jau tapo tradicija Žolinių šventės proga susitikti Pakapėje.  Žolinės šventės esmė – bendruomenės susibūrimas.  Ši šventė leidžia suprasti, kad gyvename  ne po vieną, kad aplink mus  yra bendruomenė, kad mes galime susieiti, pabendrauti, pabūti kartu.

Pabūti kartu su mūsų bendruomene   atvyko Naujosios Akmenės muzikos mokyklos mokytojos Romena Šimkuvienė ir Marija Botiova. Mokytojos bendruomenei atvežė muzikinę dovaną.

Žolinę švęsti susirinkdavo visa giminė ir bendruomenė .  Buvo tikima – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas arba ištiktas nelaimės liks vienas. Kad taip nenutiktų į Pakapės kaimo šventę atvyko Šiaulių kaimiškosios seniūnijos seniūnas Jonas Obrikas ir Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros skyriaus Bridų filialo direktorė Nijolė Girniuvienė.

Visus susirinkusius linksmino Pakapės liaudiškos muzikos ansamblis 3+3, vadovaujamas Juliaus Muliarčiko ir Pakapės kaimo romansų atlikėjų grupė, kuriai vadovauja taip pat Julius.

Asociacijos, Pakapės seniūnaitijos bendruomenė, pirmininkė Nijolė Šavelskienė bei Pakapės kaimo bendruomenės pirmininkė Rita Chochulina įteikė padėkas ir atminimo dovanėles renginio rėmėjams ir gražiausių sodybų šeimininkams.

Rėmėjams savo sukurtą šokį dovanojo Pakapės kaimo merginos  Greta, Jovita Laura ir  Regvita.

Kadangi Žolinės, tai bendruomenės susibūrimo šventė, o kokia šventė be suneštinių  vaišių.  Juk prie bendro stalo, vaišinantis, lengviau bendrauti, pasidalinti rūpesčiais ir džiaugsmais. Vaišių metu nuotaiką palaikė pakapiškio Stasio Krasausko muzikinis intarpas.

Pasivaišinę ir pabendravę šventės dalyviai klausėsi   Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros centro Ginkūnų filialo Liaudiškos muzikos kapelos „Švedė“, kuriai vadovauja Zita Bružienė ir Radviliškio rajono savivaldybės Radviliškio seniūnijos Šniūraičių mišraus ansamblio - vadovė Audronė Motiejūnienė.

Po koncerto žmonės nesiskirstė, juos šokiui iki 23 val. kvietė grupė „Fortūna“ .

Graži tradicija, sukviečianti bendruomenės narius bendravimui, susibūrimui ir pabuvimui kartu. Dar ilgai šventės akimirkos bus aptarinėjamos, primenamos gražiu žodžiu, o po to laukimas... Iki kitos šventėsLietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?