REGISTRUOTIS

2019-02-14 21:50 „Imantuose“ mokytasi bendravimo meno (0)

Nepriklausoma žurnalistė, švietimo ir verslo konsultantė, aukštųjų mokyklų dėstytoja Lidija Laurinčiukienė yra žmogus, kurį pažinęs imi laikyti savu. Ji yra charizmatiška asmenybė ir kaip lektorė turi retą talentą – gyvenimiškais pavyzdžiais, šmaikščiu, vaizdingu kalbėjimu, net savo kūno kalba prikaustyti klausytojus, išlaikyti jų dėmesį, sudominti, priversti kiekvieną pamąstyti apie save, savo vidines galimybes ir apie savo vaidmenį socialinėje aplinkoje. Tokią Lidiją Laurinčiukienę pamatė ir išgirdo Baisogalos priestočio bendruomenės „Imantai“ nariai. Jos pranešimo tema buvo „Kaip susikalbėti?“ Kalbėta apie tai, kokios priežastys lemia komunikavimo problemas bendruomenėje. Klausytojai sutiko, kad nuomonių įvairovė sprendžiant bendruomenei svarbius klausimus yra natūralus dalykas, tad būtinos diskusijos, kad būtų surastas visiems priimtinas sprendimas. Buvo aptarti komunikuojant atsirandantys „spąstai“ – tai nenoras keisti nusistovėjusią tvarką, įpratimas viską vertinti pagal požiūrį „patinka-nepatinka“, perfekcionizmo siekimas, savivertės stoka arba priešingai – susireikšminimas ir kt. L. Laurinčiukienė įvardijo ir su klausytojais aptarė svarbiausius dalykus, kurie būtini norint tinkamai komunikuoti bendruomenėje. Susimąstyti vertė lektorės teiginys, kad kiekvienas turi daugiau galimybių nei jam pačiam atrodo ir jomis gali pasinaudoti, kad tai suvokęs žmogus turi imtis veiklos, o geri darbai, pavyzdžiai užkrečia, patraukia kitus. L. Laurinčiukienė kvietė kiekvieną vakarą apžvelgti dienos rezultatus, pamąstyti, kas nuveikta, ko išmokta, ką reikėtų keisti, ko siekti. Klausytojai kartu su lektore aptarė sėkmės laiptelius, prasidedančius teiginiu „Aš to nedarysiu“ ir užsibaigiančius galutiniu rezultatu:„Tai juk buvo taip paprasta“. Po paskaitos, kaip bendruomenėje įprasta, visi susibūrė prie arbatos puodelio. Vyko gyvas pašnekesys, buvo aptarinėjami bendruomenės nariams svarbūs klausimai, į kuriuos gauti kompetentingi lektorės atsakymai. Bendruomenės nariams išsiskirsčius, svečiams buvo aprodytos bendruomenės patalpos, papasakota apie šiaudų namo statybos technologiją, diskutuota bendruomenės veiklos klausimais. „Imantų“ bendruomenės inf.


Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?