REGISTRUOTIS

2017-04-11 10:26 Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečio parkelis sužaliuos „Imantuose“ (0)

 

Viešosios erdvės reikalauja priežiūros

 

Iki šiol ne visos bendruomenės priestočio erdvės yra tinkamai sutvarkytos. Yra daug apleistų neprižiūrimų sodybų, kurių šeimininkų neįmanoma prisikviesti, esama nešienaujamų vejų.

Bendruomenės pirmininkui Rimantui Vaitkevičiui seniai rūpėjo  netoli bendruomenės namų esantis apleistas ruožas, kurio netvarkė nei geležinkelininkai, nei kelininkai. Šį klausimą jis iškėlė bendruomenės tarybos posėdyje. Tarybos nariai pritarė R. Vaitkevičiaus pasiūlymui imtis iniciatyvos ir apleistoje vietoje pasodinti Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečio parkelį. Tam pritarė ir Baisogalos seniūnas Romas Kalvaitis. Jis  suderino parkelio sodinimo sąlygas tiek su kelininkais, tiek su geležinkelininkais. Pastarieji apsidžiaugė, kad bus sutvarkyta teritorija, kurios tvarkyti pasitelkiant techniką nebuvo įmanoma dėl įvairiausių statybinių atliekų sankaupų.

 

Parkelį sodins talkininkai

 

Parkeliui pasodinti buvo numatytos dvi talkos. Pirmoji  – balandžio 9 dieną, antroji – antrąją šv. Velykų dieną. Skelbimuose ir bendruomenės facebook portale buvo pakviesti viso priestočio bei aplinkinių teritorijų gyventojai, pasiūlyta atsigabenti medelių, susirinkti su vaikais ir anūkais, kad būsimasis parkelis taptų kiekvieno savastimi.

Pirmoji talka  parodė, kad imantiškiams noro ir entuziazmo netrūksta. Per dvidešimt talkininkų – priestočio gyventojų ir net iš Klaipėdos atvykusių kraštiečių – beveik tris valandas iš peties darbavosi  teritorijoje. Jie atsigabeno ir medelių: Darius Butvilas atvežė 10 ąžuoliukų, Žygimantas Jurkus ir Benas Česnakas,  – 43 berželius, Rita Jurkuvienė – 13 pušelių ir 27 eglutes, Marytė Laužikienė su dukra Raimonda – 2 šermukšnius, berželį ir juodalksnį.  Talkininkai stropiai dirbo nepaisydami žvarbaus oro. Duobes ištvermingai kasė Vidmantas Vėlius, Žygimantas Jurkus, Rimantas Bogušas, Rimantas Vaitkevičius, Darius Butvilas, Giedrius Poškus. Moterys smaigstė kuolus ir rišo medelius. Čia nepailsdamos darbavosi ir garbaus amžiaus senjorės  Stasė Jatužienė ir  Regina Kasnorovič. Vandenį vos spėjo nešioti Vladas Zimantas, o visur suspėjo ir iki galo ištvermingai talkavo nepavargstantis  devynmetis Modestukas Jelinskas.

Kita talka vyks antrąją šv. Velykų dieną. Ketinama galutinai pasodinti  Nepriklausomybės šimtmečio parkelį. Jį pažventins Baisogalos parapijos klebonas Tomas Janavičius.

Bendruomenė ketina, prisidedant Baisogalos seniūnijai, ir toliau sodinti medžius priestočio teritorijoje.

 

Kviečiame į antrosios šv. Velykų dienos, balandžio 17– osios, talką visus priestočio gyventojus bei „Imantų“ bendruomenės bičiulius.

Po talkos bendruomenės namuose vyks Margučių ridenimo šventė, susineštinės vaišės.

 

Regina Vaitkevičienė

Rimanto Vaitkevičiaus nuotr.Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?