REGISTRUOTIS

2020-11-25 11:01 "Skaitome vaikams" (0)

kraziai1253

Š. m. lapkričio 4 – 21 dienomis Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras surengė tradicinę Respublikinę poezijos popietę „Ruduo eilėse – posmai dainose“, dar vieną įgyvendinamo projekto Skaitymo skatinimo renginių ciklas „Knygų bičiuliai“. Šiais metais vykusi jubiliejinė popietė dėl susiklosčiusios situacijos, labai gaila, buvo kitokia – virtuali. Norint surengti šią popietę ne tik rengėjai, bet ir poetai, literatai iš visos Lietuvos turėjo nemažai iššūkių. Rugsėjo – spalio mėnesiais poezijos popietės dalyviai buvo kviečiami įrašyti/nufilmuoti ir atsiųsti savo sukurtus eilėraščius vaikams. Labai džiaugiamės sulaukę tikrai daug kūrinių - eilėraščių, eiliuotų pasakų, skirtų mūsų mažiesiems. Popietėje dalyvavo ir savo eilėmis mūsų mažiesiems dalijosi kūrėjai iš Kuršėnų, Šiaulių, Kauno, Rietavo, Radviliškio, Plungės, Kelmės, Pakruojo ir kt. miestų ir rajonų. Eilėraščiuose, pasakose poetai pradinių klasių mokinius kvietė ne tik mokytis raidelių, bet ir džiaugtis rudens gėrybėmis, pasakojo apie miško ir naminius gyvūnus, jų gyvenimą ir smagius nutikimus ir t.t. Labai smagu, kad pateikti eilėraščiai skambėjo ne tik bendrine kalba, bet ir tarmiškai, kas vaikams plėtė kultūrinį akiratį, skatino pažinti etnografinius regionus. Taip pat sulaukėme ir nuostabaus jaunosios skaitovės Gabrielės Zaleckytės eilėraščio „Žemė – mūsų planeta“ įrašo (eilėraščio autorė a.a. Idalija Stankienė, Kelmė). Galime drąsiai teigti, kad surengtas renginys neprarado savo kultūrinės ir meninės vertės, o susidomėjusių poetų eilėmis skaičius virtualioje erdvėje siekia 3383.

Norime nuoširdžiai padėkoti visiems renginio dalyviams ir paštu siunčiame šiltas, organizatorių paruoštas atminimo dovanėles bei padėkas.  
Projektą remia Lietuvos kultūros taryba, partneris – Kelmės rajono savivaldybė.

 

Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro informacija Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?