REGISTRUOTIS

2014-11-21 09:22 "TĖVYNEI SKIRIU TURTUS, DARBUS IR GYVENIMĄ" - dvaro meno salono projektas (0)

BendruomeniuPortalas

Teatralizuoto muzikinio projekto ,,M. K. Oginskis. Tėvynei skiriu turtus, darbus ir gyvenimą“ muzika - pirmąkart Lietuvoje atliekami kompozitoriaus romansai balsui ir fortepijonui (originalo kalbomis-italų ir prancūzų), daugelis fortepijoninių kūrinių taip pat pirmą kartą klausytojų bus išgirsti... Programos tekstai supažindina su M. K. Oginskio biografija, gyvenimo ir kūrybos keliu, remiantis jo laiškų ir knygų („Atsiminimai“, „Laiškai apie muziką“) fragmentais. 

DVARO MENO SALONAS 

M.K.Oginskio laiškai, memuarų, autobiografijos, knygos ,,Atsiminimai“ fragmentai, romansai ir kūriniai fortepijonui 

 

ŠVIESĖ ČEPLIAUSKAITĖ, pianistė 

VIRGINIJA KOCHANSKYTĖ, aktorė

GIEDRĖ ZEICAITĖ, dainininkė

 

Scenarijus ir režisūra V. Kochanskytės

Projekto partneris Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus

Režisūrinis sprendimas – romantiškas, emocionalus, žaismingas –  atspindi  XIX amžiuje madingo muzikinio-literatūrinio dvaro meno salono nuotaikas.  Scenografija iš detalių fragmentiškai kuria dvaro salono atmosferą. Kostiumai - XIX a. pr. empiro (Napoleono laikų) stiliaus, madingi tiek Paryžiuje, tiek Peterburge...  

Trys žavios moterys ilgisi talentingo menininko - skambina jo kūrinius, dainuoja romansus, fragmentiškai suvaidina kai kuriuos jo gyvenimo momentus, kalbasi apie jo gyvenimą, diskutuoja apie jo kūrybą, pasakoja jo gyvenimo legendas, šmaikštauja – ar ne apie tai prirašyta daugybė XIX a. romanų?.. 

Menininkių artistiškumas, įtaigiai kuriama romantiška dvaro meno salono atmosfera įtraukia publiką į dialogą,  tam tikrą improvizaciją... 

Dramatiško temperamento  aktorė, ekspresijos sklidinas dainininkės  balsas, subtilus  pianistės muzikavimas žiūrovams  dovanoja žaižaruojančias emocijas. 

Muzikologas Viktoras Gerulaitis, išklausęs programą, pasakė, kad kompozitoriaus romansai jam yra atradimas, liudijantis M. K. Oginskį turėjus neeilinių muziko gabumų, tad, būtent tokio talento žmogus ir galėjo sukurti genialųjį polonezą ,,Atsisveikinimas su Tėvyne“.

Programą entuziastingai sutiko ir Lietuvos dienų Baltarusijoje (2013) atidarymo šventės Lietuvos ambasadoje Minske svečiai, tarp jų ir M. K. Oginskio kūrybos žinovai. Muzikologė Sviatlena Nemohaj, knygos ,,Kompozitorius M. K. Oginskis“  autorė, po pasirodymo pasakė: ,,Šių profesionalių menininkių dėka buvo atskleistas ne tik M. K. Oginskio asmenybės žavesys, bet ir sukrečianti jo muzikos įtaiga“.

Kontaktas pasiteiravimui: v.kochanskyte@gmail.com

 Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?