REGISTRUOTIS

2015-07-07 16:42 Atidarytas X - asis Kražių festivalis (0)

kraziai1253
Šiais metais festivalis pradėtas Vilniaus universiteto bibliotekos diena Kražiuose. Renginio metu projektą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje“ ir pranešimą „Vilniaus universiteto bibliotekai – 445“ skaitė VU bibliotekos Retų spaudinių skyriaus vedėja Virginija Galvanauskaitė, apie Motiejų Kazimierą Sarbievijų bei Lietuvos ir Europos ryšius kalbėjo Vilniaus universiteto profesorė Eugenija Ulčinaitė. Vėliau iškilmingai atidaryta Vilniaus universiteto bibliotekos Retų spaudinių ir Rankraščių skyrių parengta paroda „Motiejus Kazimieras Sarbievijus (1595-1640)... lėmė dievai Poetu man tapti“, kuri kultūros centro muziejuje bus eksponuojama iki rugpjūčio 16 dienos. M. K.. Sarbievijus dar kitaip vadinamas sarmatų arba krikščioniškuoju Horacijumi (Horatius sarmaticus arba Horatius christianus) - vienas iškiliausių Lietuvos baroko poetų, rašęs lotynų kalba odes, epigramas, himnus, eilėraščius, palaikęs plačius ryšius su Vakarų pasaulio poetais ir rašytojais, popiežiaus Urbono VIII premijos laureatas. Jis, kaip ir Horacijus, yra vienos knygos autorius: visą gyvenimą pildė ir taisė savo lyrikos rinktinę. Parodoje galima išvysti Nepaprastąją (ypatingąją) provincijolo knygą (Liber Extraordinarius Provincialis) 1585–1642, kuri 2011 m. kaip regioninės reikšmės dokumentas įtrauktas į UNESCO programos Lietuvos nacionalinį registrą „Pasaulio atmintis“, taip pat mokslo laipsnių teikimo registracijos knygą Laureae Academicae, kuri yra vienas iš vertingiausių Lietuvos mokslo paminklų (2006 m. įtraukta į UNESCO programos Lietuvos nacionalinį registrą „Pasaulio atmintis“). Čia ir P. Smuglevičiaus Vilniaus universiteto Didysis kiemas (1786m.), garsaus šveicarų kilmės raižytojo, topografo ir leidėjo Matthäus Meriano parengtas Lietuvos žemėlapis (1636–1650), M. K. Sarbievijaus Lyrikos, rankraščiai, mokinių darbai. Sveikinimo žodį jubiliejinio Kražių festivalio organizatoriams ir dalyviams tarė bei liepos šeštosios svarbą ne tik Kražiams, bet ir visai Lietuvai apžvelgė Lietuvos Respublikos Seimo narė Alma Monkauskaitė, Kelmės rajono savivaldybės vicemeras Izidorius Šimkus, Kelmės rajono savivaldybės tarybos narė Emilija Kvietkuvienė. Po sveikinimo žodžių visiems dalyviams ir svečiams širdį virpino bei nepakartojamas akimirkas dovanojo Eduardas Kaniava (baritonas), Jurgita Kazakevičiūtė (klavišiniai) ir Barbora Kaniavienė (skaitovė) su programa „Tu, kuris aukštai“. Koncerto metu skambėjo B. Brazdžionio eilės bei žymiausi maestro E. Kaniavos atliekami kūriniai. Festivalio atidarymo renginius vainikavo pilietinė akcija „Tautiška giesmė aplink pasaulį“, kurią giedojo visi dalyviai.


Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?