REGISTRUOTIS

2014-11-10 16:05 Baisogalos darbštieji (1)

KazysS

Jau ketveri metai Baisogalos seniūnijos neįgalieji turi jaukias, šiltas patalpas savo veiklai. Rekonstravus senąją pirtį, pusė pastato buvo atiduota neįgaliųjų užimtumo dienos centrui. Čia vyksta įvairūs užsiėmimai žmonėms su negalia. Lankantys dienos centrą mokosi įvairių rankdarbių, dalijasi savo patirtimi, rūpesčiais ir džiaugsmais. Užkalbinta V.Golcienė sako: „Su nekantrumu laukiu antradienio. Tada susirinkusios mezgimo ir nėrimo būrelio narės mokosi mezgimo paslapčių, raštų, kuriuos vėliau pritaiko savo mezginiuose. Mums kartu būti smagu: pasipasakojame, pasijuokiame ir gyventi darosi lengviau“. Neįgaliųjų užimtumo dienos centre veikia keletas būrelių. Daugiausia narių turi keramikos bei mezgimo ir nėrimo mėgėjai. Ko išmoko būreliuose, ką sukūrė, pagamino ar numezgė – buvo nutarta parodyti Baisogalos bendruomenei. Lapkričio mėnesio pirmomis dienomis įvyko parodos atidarymas.

Lankytojai apžiūrėjo gausybę eksponatų, sukurtų neįgaliųjų rankomis. Stebino gausa keramikos dirbinių (vazos, vazelės, lėkštės, žaislai ir kt.), pagamintų iš kieto ir skysto molio. Daugeliui eksponatų buvo naudota ir glazūra. Keramikių Z.Grigaitienės, R.Grigaliūnienės, A.Steponavičienės, J.Kaminskienės ir kt. darbeliai žavėjo savo estetika, patrauklumu ir praktiškumu. Šio būrelio vadovė A.Steponavičienė džiaugiasi savo mokinėmis ir jų darbais. Auksarankės mezgėjos, vadovaujamos V.Golcienės, neatsiliko nuo keramikių. Jos parodai pristatė gausybę mezginių ir nėrinių. V.Golcienė demonstravo megztus paltus, kostiumėlius, apykakles, A.Drižienė – raštuotų kojinių ir pirštinių komplektus, Z.Kavoliūnienės darbeliai išsiskyrė spalvingumu.

Kitos mezgėjų pristatė parodai įvairių raštų riešes, staltiesėles ir kt. Lankytojų dėmesį traukė gėlių kompozicijos, pagamintos iš tekstilinių audinių. Tai meistrės K.Kunsaitienės darbai. Parodoje pirmą kartą buvo demonstruojami Baisogalos miestelio svarbiausių statinių maketai: Švč. Trejybės bažnyčia, slaugos ligoninė, seniūnija, neįgaliųjų užimtumo dienos centras, senasis vėjinis malūnas ir kt. Šiuos maketus padarė buvęs ilgametis statybininkas, darbštuolis S.Steponavičius. Savo darbus jis padovanojo pastoviai ekspozicijai šiame centre. Parodą aplankę baisogaliai džiaugėsi savo pažįstamų kaimynų neįgaliųjų kūrybingumu ir darbštumu.

Baisogalos seniūnas R.Kalvaitis, apžiūrėjęs parodą, aktyviausias ir darbščiausias moteris ir S.Steponavičių apdovanojo knygomis. Baisogalos bendruomenės pirmininkas A.Radžiūnas ir bendruomenės tarybos atstovė A.Marcinkevičienė aptarė su parodos dalyviais saugaus eismo svarbą, apdovanojo susirinkusius, vairuojančius dviračius, geltonomis liemenėmis, kitus – krepšeliais su šviečiančiomis juostomis bei apyrankėmis. Baisogalos neįgaliųjų užimtumo dienos centro nariai už rūpinimąsi jais, atjautą yra dėkingi centro koordinatorei Vandai Kazickienei. Irena Birutė ŽMOGINIENĖJūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?