REGISTRUOTIS

2014-08-13 16:28 Edukacinių renginių ciklas "Iš močiutės skrynios" (0)

kraziai1253

Š. m. balandžio – rugpjūčio mėnesiais Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras vykdė projektą – Edukacinių renginių ciklas „Iš močiutės skrynios“. Projekto esmė - puoselėti etnokultūrą, skatinti gyventojus užsiimti tradiciniais amatais, siekiant išsaugoti senąsias amatininkų ir kulinarinio paveldo tradicijas, didinant kaimo gyventojų bei jaunimo domėjimąsi etnokultūrinėmis tradicijomis ir į organizuojamas veiklas įtraukiant kuo daugiau krašto gyventojų, ypač jaunimo. Šis edukacinių renginių ciklas suteikė galimybę projekto dalyviams susipažinti ir mokytis tautodailės, tradicinių amatų. Projekto metu buvo suorganizuotos edukacinės programos: duonos kepimo, pynimo iš šiaudelių, žvakių liejimo, molio – keramikos bei kitos.

Edukacijas vedė sertifikuoti amatininkai ir tautodailininkai. Renginiuose dalyvavo Kražių gimnazijos mokiniai, mokytojai, Kražių jaunimas. Projekto išskirtinumą lemia tai, kad Kražių seniūnijoje dar niekada nėra vesti edukaciniai užsiėmimai paremti etnokultūra bei etninių tradicijų puoselėjimu. Kražių gimnazija į savo metinę veiklos programą jau yra įtraukusi etnokultūros puoselėjimą, taigi Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro vykdomas projektas buvo postūmis plėsti etnokultūrą Kražių krašte. Atsižvelgiant į kultūros centre vykstančių etnografinių renginių dalyvių skaičių matyti, kad vykdomas projektas yra labai reikalingas, žmonės grįžta prie savo "šaknų", domisi tautiniais rūbais, kulinariniu paveldu ir ypač noriai dalyvauja organizuojamuose edukaciniuose renginiuose.

2015 metais planuojama organizuoti tautodailės ir tradicinių amatų bei kulinarinio paveldo vakarus. Vykdomo projekto tęstinumas yra pagrindinė priemonė, kuri padės skleisti įgytą praktinę patirtį. Su dideliu entuziazmu prie projekto įgyvendinimo prisidėjo projekto partneris - Kražių gimnazija. Projektą parėmė Lietuvos kultūros taryba.Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?