REGISTRUOTIS

2014-11-03 08:37 ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS „SPORTAS IR DAINA – VISADA ŠALIA“ (0)

Birrasyte
Pošupių kaimo bendruomenės aktyvas nenurimsta. Kasmet rengia įvairius projektus, organizuoja šventes.

Balandžio mėnesio pabaigoje pateikusi paraišką  dėl valstybės paramos, su nekantrumu skaitė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. liepos 2 d. įsakymą Nr. 3D-405 „Dėl 2014 metų Žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros skatinimo programos (valstybės biudžeto lėšos (01 01) priemonei „Parama kaimo bendruomenėms ir vietos veiklos grupėms (01 001 01 03 09) įgyvendinti skirtų lėšų pagal projektus ir lėšų gavėjus paskirstymo sąrašo patvirtinimo“ ir labai apsidžiaugė jame radusi savo bendruomenės pavadinimą, ir nurodytą paramos sumą – 23100 Lt.

Pošupių kaime yra visuomenės poreikiams viešoji erdvė  0,35 ha, kurią Nacionalinė žemės taryba leido naudoti Pošupių kaimo bendruomenei. Joje bendruomenė jau įgyvendino projektą „Sportas dėl visų“, kurio  pagrindinis tikslas – sutvarkyti buvusį mokyklos stadioną, įrengiant tinklinio ir krepšinio aikšteles. Įrengus aikšteles, atsirado galimybė įvairaus amžiaus žmonėms užsiimti keliomis sporto šakomis. Taip pat galima organizuoti daugiau sportinių varžybų, renginių. Išspręstos šiandien aktualios jaunimo ir vaikų laisvalaikio užimtumo problemos. Šiuo metu kaime jau yra tinkamai įrengta erdvė norintiems sportuoti.

Tačiau prie šių aikštelių nebuvo suoliukų žiūrovams ir patiems sportininkams pailsėti, nebuvo šiukšliadėžių. Taip pat šioje erdvėje norėta pastatyti pakylą-pavėsinę, kuri būtų naudojama įvairių renginių vedėjams, atlikėjams, artistams. Šioje erdvėje yra ir nemaži žalieji plotai, veja, kurią būtina prižiūrėti. Priežiūrai reikėjo įsigyti vejapjovę.

Tad pamačiusi, kad valstybės parama bus teikiama kaimo vietovėje esančių viešųjų erdvių sutvarkymui ir priežiūrai, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams, bendruomenė su Joniškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyriausiosios specialistės Rasos Birutytės pagalba parengė projektą.

                      Šiandien projektas jau įgyvendintas. Viešojoje erdvėje stovi įrengta pakylą-scena, pastatytos metalinės šiukšliadėžė, pagaminti suolai. Tiesa, rudens ir žiemos laikotarpiu jie sudėti pastogėje, ant pakylos, o pavasarį bus sudėti erdvėje. Žaliųjų plotų priežiūrai įsigyta vejapjovė.

Pošupių kaime dabar yra pilnai sutvarkyta viešoji erdvė, kur bendruomenės nariai gali sportuoti, leisti laisvalaikį. Joje bus galima organizuoti ne tik bendruomenės, bet ir seniūnijos renginius. Pagerintas ir kaimo įvaizdis.

Įgyvendintas  projektas turės išliekamąją vertę ir naudą visai Pošupių kaimo bendruomenei ir netgi seniūnijai. Viešąja erdve bendruomenės ar seniūnijos gyventojai naudosis ne vienerius metus.

Džiugu, kad šio projekto įgyvendinimui Joniškio rajono savivaldybės tarybos nariai iš rajono biudžeto skyrė net 4400 litų. Kartu su Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos skirta parama projekto vertė yra  27500 litų.  

 

Pošupių kaimo bendruomenės informacija

 Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?