REGISTRUOTIS

2014-06-06 11:05 Jauniūnuose – pirmą kartą apie saugų eismą (0)

Birrasyte

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos penktus metus iš eilės tęsia tradiciniu jau tapusį konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse“. Jauniūnų kaimo bendruomenė pirmąkart dalyvavo respublikiniame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2014“. Pagrindinis konkurso siekis išlieka toks pat – padaryti mus supančią gyvenamąją aplinką kuo saugesnę.

Paskutinį gegužės šeštadienį visi: maži ir dideli, senjorai ir jaunimas, vedini ir važiuoti dviračiais, triračiais skubėjo į bendruomenės namus, kur vyko renginys, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. „Birželio 1-oji – tarptautinė vaikų gynimo diena. Mažo žmogaus didelis pasaulis, kuriame vaikai turi jaustis saugūs. Ir būtent mes patys turime kurti saugią savo vaikų ateitį“, – kalbėjo bendruomenės narė Zita Skudrienė, pradėjusi renginį. Visi susirinkusieji nekantriai laukė susitikimo su bendruomenės pareigūne Almira Kumpyte. Ji išsamiai ir vaizdingai pasakojo mažiesiems apie tykančius įvairius pavojus, nelaimes, kurios gali atsitikti, jei vaikai bus nedrausmingi, netinkamai elgsis gatvėje, nesisaugos automobilių.

Kaime viena populiariausių susisieekimo priemonių – dviratis. Dėl to vyresnio amžiaus bendruomenės narius, jaunimą ypatingai domino kelių eismo taisyklių pasikeitimai dviratininkams, kurie įsigalios nuo šių metų liepos 1 d. Bendruomenės pareigūnė supažindino su galimybe paženklinti dviračius, išskyrė ženklinimo naudą, priminė, kaip reikia saugiai elgtis kelyje, kokios baudos gresia važiuojant netvarkingu dviračiu ir neblaiviam. Pareigūnė uždavinėjo klausimus, tikrino vaikų ir suaugusiųjų žinias. A. Kumpytė kvietė ir skatino kaimo gyventojus būti aktyvesniais, drąsesniais, budresniais, nelikti abejingais netinkamai besielgiantiems, jungtis į Saugios kaimynystės grupes, nes tik tarpusavyje bendraujant ir bendradarbiaujant su policijos pareigūnais sukursimę saugią aplinką. Bendruomenės narė Zita Skudrienė visiems renginio dalyviams išdalijo saugaus eismo priemones: liemenes, atšvaitus, nešiojamus ant rankų, segamus ant kuprinių ar rankinių, krepšius bei atmintines, kaip reikia teisingai nešioti atšvaitus.

Saulė skaidrino susirinkusiųjų nuotaiką, tad renginys persikėlė į bendruomenės kiemą, kur buvo ženklinami dviračiai. Bendruomenės pareigūnė Almira Kumpytė paženklino 17 dviračių, nors norinčiųjų buvo gerokai daugiau. Visi norintieji tai galės padaryti vėliau, kitų renginių ir susitikimų metu. O jų tikrai bus, nes gyventojai išreiškė savo pageidavimus, kokių paskaitų jie norėtų ateityje. Kol vieni ženklino dviračius ir lūkuriavo eilutėje, bendruomenės pirmininkė Kristina Bašytė kvietė mažiuosius ir suaugusius į aikštelę, kur vyko įvairūs žaidimai, užsiėmimai, viktorina saugaus eismo tema, estafetės, triratukų varžybos. Dalyvių laukė saldūs prizai, didžiuliame kieme buvo surengtas piknikas. Renginys užsitęsė, mažieji pavargo, o pasistiprinę tėvelius ragino į namučius. Dalyvių gretos praretėjo, o ištvermingiausieji, pasipuošę liemenėmis, susiruošė į dviračių žygį link Saulės mūšio vietos.

 

Zitos Skudrienės informacija

 

 Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?