REGISTRUOTIS

2019-06-07 13:31 Kelionė į Židikus (0)

kraziai1253

Birželio 5 d. Kražių Ž. Liauksmino gimnazijos pradinių klasių mokiniai, kartu su savo mokytojomis, vyko į Židikus, į rašytojos Marijos Pečkauskaitės- Šatrijos Raganos memorialinį muziejų. Ekskursija organizuota pagal Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros įgyvendinamą projektą „Per šventą žemaitišką raštą“.

Muziejuje mokiniai susipažino su dvarininkaitės vaikyste, jaunyste, apžiūrėjo rašytojos asmeninius daiktus, baldus, rašytojos surinktas gamtos keistenybių ekspozicijas. Pakeliui į Židikus vaikai aplankė ir Žemaitijos sostinę Telšius. Žemaičių muziejuje „ Alka“ mokiniai sudalyvavo edukacinėse programose - „Mažoji Žemaičių architektūra ir šventųjų skulptūros“ ir „Žvakių liejimas“. Taip pat pasivaikščiojo po Žemaitijos krašto kaimo sodybą. Apžiūrėjo valstiečio sodyboje pastatytą gyvenamąjį namą, svirną, jaują, tvartą ir juose įrengtas ekspozicijas, kuriose eksponuojami autentiški baldai, darbo įrankiai, buities apyvokos reikmenys. Kitas sustojimas- Renavo dvaras. Tai vienas įdomiausių ir geriausiai išlikusių dvaro ansamblių Žemaitijoje. Dvaro miško parke ošia gamtos paminklai – storiausia Lietuvoje Renavo eglė, kurios skersmuo 1,2 metro, taip pat Daugiavaikė liepa, ant kurios pasvirusio pagrindinio kamieno išaugusios šešios šakos tapo savarankiškais vertikaliais kamienais.

 

Renata Norvaišienė

Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro bibliotekos vedėjaJūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?