REGISTRUOTIS

2014-07-08 14:12 Kražių festivalis (0)

kraziai1253
Šiais metais festivalis prasidėjo Vilniaus universiteto bibliotekos Retų spaudinių ir Rankraščių skyrių parengtos parodos „Ką slepia mūsų pinigai?“ atidarymu muziejuje. Po pirmalaikių Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų, 1992 m. lapkričio 25 d. į pirmąjį posėdį susirinko naujos sudėties Seimas. Pasikeitus Seimo sudėčiai pasikeitė ir Lito komitetas, kuris nelaukdamas kol stabilizuosis kainos, nusprendė įvesti nacionalinę valiutą. Kuriant pirmuosius atkurtos Lietuvos valstybės popierinių pinigų banknotus buvo nuspręsta juose vaizduoti Lietuvos iškiliausius žmones ir svarbiausius statinius. Parodoje eksponuojami Žemaitės, Motiejaus Valančiaus, Jono Jablonskio, Maironio, Jono Basanavičiaus, Simono Daukanto, Vydūno, Vinco Kudirkos, M. K. Čiurlionio rankraščiai, knygos, reti spaudiniai. Festivalio atidarymą tęsė koncertas "Briliantiniai duetai". Nepakartojamas akimirkas dovanojo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Rita Novikaitė (mecosopranas) ir styginių kvartetas „Adora“. Festivalio metu vyks ne tik klasikinės, bet ir populiariosios muzikos koncertai, stovyklos, parodos. Liepos 18 dieną, Liolių socialinės globos namuose vyks koncertinė programa „Bėkit bareliai“ su Veronika Povilioniene (vokalas), Petru Vyšniausku (saksofonas) ir Čiurlionio kvartetu. Liepos 26 dieną, Kražių bažnyčioje maestro Virgilijus Noreika (tenoras) ir Jurgita Kazakevičiūtė (vargonai) pristatys vokalinę – vargonų programą „Panis Angelicus“. Festivalį vainikuos VII edukacinės vaikų ir jaunimo teatro stovyklos spektaklio pagal Donelaičio poemą „Metai“ premjera, miuziklas „Meilės pranašas“, grupės „Žas“, Pauliaus Bagdonavičiaus ir Dagnos Kondratavičiūtės, Vytauto Šiškausko koncertai bei šventinis fejerverkas.


Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?