REGISTRUOTIS

2016-07-19 11:55 Maldeniuose tradicijos nelaužomos (1)

Vida
Maldeniuose jau tapo tradicija kasmet liepos 6 dienos vakarą rinktis drauge giedoti Lietuvos himną. Šiemet kultūrinių renginių organizatorė Emilija Kvedarienė su ansamblio moterimis ir jaunimo atstovais pasipuošė tautiniais rūbais, pasidabino lauko žolynų vainikais. Gerą valandą vyko edukacinė pamokėlė jaunimui, kurios metu mokėsi pinti vainikėlius, kūrė tautinį simbolį. Per tris dešimtis Maldenių krašto gyventojų susirinko pabūti drauge. Sugiedojus himną, neskubėta skirstytis. Bendrosios praktikos slaugytoja Stanislava Mundrienė dirbanti Maldeniuose dar kartą priminė susirinkusiems apie eismo saugumą kelyje temstant. Prašė būti budriems per vasaros darbymečius, nes padidėjęs eismas kaimo keliukais kelia grėsmę skubantiems ir nematomiems pėstiesiems, bei dviratininkams. taip pat ji pamokė, kaip suteikti pirmą pagalbą ištikus nelaimei, priminė kokiais numeriais skambinti kviečiant pagalbą. Bendruomenės aktyvo narė Gintarė Pučinskienė ir seniūnaitė bei bendruomenės pirmininkė Renata Šidlauskaitė neturintiems eismo saugumui skirtų priemonių jas išdalijo. priemonės gautos iš projekto "Eismo saugumas bendruomenėse" organizatorių ir vykdytojų. Šiemet Maldenių kaimo bendruomenė kartu su visomis seniūnijos nevyriausybinėmis organizacijomis, bei Skaistgirio parapija susijungusi į susivienijimą, kurį koordinuoja Skaistgirio moterų draugija "Versmė' vėl dalyvauja respublikiniame eismo saugumo projekte. Pasak kaimo gyventojų , projektas yra reikalingas. jame dalyvaujant gauname ne tik nemokamai atšvaitų, liemenių, bet ir kaskart vis naujų žinių. Galiausiai visi draugiškai vaišinosi Emilijos virta koše užgeriant karvės pienu. Iki sutemų skambėjo dainos nešdamos melodiją pervilnijančius laukus link beržynės miško. Parkelyje savo melodijas skleidė volungės giesmė. Nuo lietaus saugojo Maldenių kaimo bendruomenės rūpesčiu pastatyta pavėsinė.  


Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?