REGISTRUOTIS

2016-06-21 16:22 Mes – Lietuvos bendruomenių būryje (0)

Birrasyte

Šių metų birželio 17-19 d. Karklėje, Klaipėdos r., poilsiavietėje „Žilvitis“, įvyko Respublikinis Lietuvos bendruomenių sąskrydis, skirtas Vietos bendruomenių metams. Sąskrydyje dalyvavo daugiau kaip 1000 kaimo bendruomenių atstovų iš 33 Lietuvos savivaldybių.

 
Bendruomenės įsirengė kiemelius, kuriuose pristatė savo rajono bendruomenines organizacijas ir savo regionų vietos produktus.
Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos atstovai respublikiniame sąskrydyje dalyvavo antrą kartą. Savo kiemelio temą pritaikėme Joniškio miesto šventės temai „Joniškis – amžių miestas“. Demonstravome senovės buities daiktus: skėtį, geldas, lagaminą, skrynias, statinaitę, lygintuvą.
 
Sąskrydžio dalyvių eisenai pasipuošėme žaliais marškinėliais ir kartu su gausiu būriu kitų dalyvių žygiavome pajūriu. Bangos ošė, jūra siautė, bet nuotaika buvo puiki. Kilome laipteliais ir susirinkome prie scenos. Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė iškilmingai paskelbė skrydžio atidarymą, jos žodžius nustelbė gausūs aplodismentai. Susirinkusiems buvo perskaitytas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas ir linkėjimai bendruomenių nariams. Svečių ir sveikintojų buvo daug: Lietuvos Respublikos ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, LR Žemės ūkio ministerijos viceministras Gintas Saulius Cironka, LR Vidaus reikalų viceministras, bendruomenių nariams gerai žinomas kaip buvęs Premjero patarėjas, Justas Pankauskas, LR Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis, Seimo narys Eugenijus Gentvilas, Kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis ir kt.
 
 Skambėjo gražūs žodžiai, linkėjimai bendruomenėms išlaikyti entuziazmą, bendruomeniškumą, ir toliau dirbti, veikti savo krašto, tuo pačiu ir visos Lietuvos gražinimui. Matyt, tokias kalbas išgirdo ir saulutė, kuri švietė labai skaisčiai, šildė visus dalyvius.
 
Sugrįžę į savo įrengtus kiemelius laukėme svečių. Mus aplankė LKBS pirmininkė Guoda Burokienė kartu su Ramūnu Karbauskiu, Premjeras Algirdas Butkevičius su žmona ir kiti svečiai. Pristatėme šalyje garsėjančią produkciją: Žagarės pieninės sūrius, ŽŪB „Delikatesas“ mėsos gaminius. Svečiai jų ne tik paskanavo vietoje, bet ir įteikėme dovanų.
 
Joniškiečių kiemelį aplankė labai daug dalyvių, jautėme susidomėjimą senoviniais daiktais, pasakojome apie rajoną, miestą, kvietėme atvykti į miesto šventę, buvome pakabinę jos programą.
 
Vėliau prasidėjo alternatyvios sportinės varžytuvės „Drąsūs, stiprūs, gražūs“. Dalyvavome, entuziastingai palaikėme savo komandos narius.
Šiais metais neatsivežėme jaunimo „deimančiuko“, tad mielai klausėmės kitų rajonų jaunimo koncerto.
 
Visų sąskrydžio dalyvių nuotaika buvo puiki, susitikome, bendravome, kalbėjomės, diskutavome su kitų rajonų bendruomenių atstovais, dalinomės darbais, džiaugsmais ir rūpesčiais. Ir atsisveikinome iki kitų metų.
 
Už paramą dėkoju Viliui Kaikariui. Ačiū visiems 37 mūsų rajono bendruomenių atstovams už dalyvavimą, už nuotaiką, sportavimą, savo rajono viešinimą.
 
Joniškio rajono
kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Rasa Birutytė


Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?