REGISTRUOTIS

2012-09-11 17:06 Muzika vėl suvienijo trijų šalių kaimo jaunimą (0)

Audrone

Šiemet jau bene penktą  kartą susitiko Krekolės (Lenkija), Eičiūnų (Lietuva) ir Moorlage (Vokietija) kaimų  jaunimas. Tarptautiniai mainai "Music united us - 2012“  vyko 7 dienas  Pikelionių kaime, Stakliškių seniūnijoje, Prienų rajone. Trijų šalių jaunimas kartu  kūrė tautinės muzikos, dainų ir šokių  improvizacijas. Mainų metu per tris dienas parengta bendra koncertinė programa ir įvyko koncertai Nemajūnuose, Klaipėdoje ir  Birštone.

 

Buvo juokinga, kai vokiečiai parodė pas juos populiarų šokį.Gi mūsų vaikinai populiarią lenkišką dainą perkūrė repo stiliumi ir vis vakarais dainuodavo lenkaitėms. Šios pripažino, kad tai buvo viena iš maloniausių stovyklos staigmenų. Gaila, apie tai sužinojome tik per stovyklos įvertinimą ir nespėjom šio numerio įtraukti į koncertinę programą.

Tuo pačiu metu Lietuvoje viešėjo  mums neįprasto - vokiečių medžiotojų orkestro dalis- suaugę žmonės, todėl dalį programos atlikome  su suaugusiais,  jautėme jų pagalbą ir palaikymą. Internete jau matomas koncerto Nemajūnuose  filmas:

 http://www.internetinetv.lt/?View=PostCollection/ViewPost&&k=0&q=&s=0&c=-1&a=-1&z=&id=1049

Jau po projekto vokiečių grupės vadovė ponia Ursula Feldmann parašė laiške, kad Eičiūnų jaunimas buvo ypatingai motyvuotas, savo energija ir pavyzdžiu uždegė ir svečius. Nesakėm partneriams, kad mūsų dalyviai – tai  visai ne koks elitas, o eiliniai  ir net kartais  ypač pažeidžiamų šeimų jaunuoliai. Juk sakoma, kad norint užauginti Žmogų – reikia viso kaimo pastangų.

Projekto dalyviai paruošė filmą apie projekto šalių jaunimą ir stovykloje vykusias veiklas. Jie kas rytą mankštinosi, išmoko maudytis šaltiniuotos Verknės vandenyje, pažino vieni kitus sportuodami, muzikuodami, filmuodami, išbandė savo jėgas  plaukdami upe baidarėmis,  vakarais vyko nuotaikingi šalių prisistatymai, tautiniai šokiai. Mainų dalyviai į stovyklos taisykles įsirašė, kad  alkoholio vartojimas čia draudžiamas, o rūkymas nepageidaujamas. Filmas demonstruojamas internete http://www.internetinetv.lt/?View=PostCollection/ViewPost&k=0&q=&s=0&c=-1&/*z=&*/&id=1053

Vieną dieną vyko žaidimas Vilniuje „Pažink Vilnių ir vilniečius“, kurio metu trys jaunimo grupės savarankiškai su žemėlapiais ieškojo  žymių objektų ir  vykdė įvairias užduotis, pavyzdžiui visai nesunkiai užsidirbo dainuodami arba šoko gatvėje polonezą, skaitė Užupio Respublikos konstituciją. Vėliau lankėsi Seime, kur susipažino su Lietuvos Parlamento darbu.  Klaipėdoje išbandė kaip atrodo gatvės koncertas, vėliau ilsėjosi Palangoje, dalis kaimo jaunuolių prie jūros buvo pirmą kartą.

Mainų projekto jaunimas sužinojo daug naujo apie kitų šalių jaunimą, kultūrą, muziką, sveiką gyvenseną, pramoko bendrauti užsienio kalbomis, todėl  visiems dalyviams  paruošti ir išsiųsti Youthpass pažymėjimai.

Projektą parėmė  programa „Veiklus jaunimas“,  įgyvendino Eičiūnų kaimo vaikų ir jaunimo  užimtumo centras kartu su partneriais – organizacijomis „Frauen helfen Frauen“ ir „ŁAŃCUCH WZAJEMNOŚCI“. Dėkojame už pagalbą ir konsultacijas Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros darbuotojoms, už dvejų ekumeninių šv. Mišių auką -  Pivašiūnų parapijos klebonui mons. V. Baubliui, už patalpas ir malonų sutikimą priimti koncertą Nemajūnuose – Nemajūnų dienos centro vadovei Irenai Šliaužienei. Netikėtai šiltai mus sutiko Birštono kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis, nemokamai parūpinęs kilnojamą sceną, įgarsinimą ir apšvietimą koncertui aikštelėje prie Tulpės sanatorijų, net ir plakatus atspausdino ir Birštone pakabino. Nuoširdus ačiū!

Koks projekto tęstinumas? Sveika gyvensena ir folkloras – „vežanti“ veikla Eičiūnų jaunimui. Todėl jiems net susitikti nebūtina, kad suorganizuotų naktišokius paskutinę vasaros naktį ar padovanotų koncertą Pivašiūnų globos namų gyventojams. Nuobodžiauti nėra kada...

 

Audronė Anušauskienė, projekto vadovė

.Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?