REGISTRUOTIS

2019-01-15 13:56 Parapijiečiai aplankyti, užnugaryje ir šventinis laikotarpis - liko tik pokalbiai... ir apie eismo saugumą (1)

Vida

 Skaistgirio šv. Jurgio parapija treti metai dalyvauja respublikiniame projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse“. Ji kartu su Reibinių kaimo bendruomene, Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė“ ir Joniškio kultūros centro Skaistgirio filialo saviveiklininkais ir darbuotojais susijungę į Skaistgirio susivienijimą greta tradicinių renginių organizuoja ir akcijas skirtas eismo saugumui. Lapkričio - gruodžio mėnesiais parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis kartu su jam talkinančiais parapijiečiais lanko parapijos tikinčiuosius. Šiemet aplankyta daugiau kaip trys šimtai sodybų. Susitikta su įvairaus amžiaus parapijiečiais, kurie su nekantrumu laukia parapijos klebono apsilankymo. Parapijiečių lankymo metu ne vienoje sodyboje buvo prisimenamas eilę metų Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos projektas ,,Eismo saugumas bendruomenėse", kurio tikslas šviesti žmones eismo saugumo klausimais, priminti apie šviesą atspindinčių priemonių nešiojimo svarbą. Susitikimų su parapijiečiais metu buvo dalijama literatūra apie tai, kaip saugiai elgtis kelyje, šviesą atspindinčios priemonės. Taip pat pasidžiaugta, kad parapijiečiai nelaukdami kol kas jiems duos atšvaitą juos pasigamina patys. Vieni mezga iš šviesą atspindinčių siūlų, kiti pasiūtus žaisliukus papuošia šviesą atspindinčia juostele, treti tokią juostelę užsisiuva ant rūbų ar batų. Pasak parapijos klebono kunigo Andriaus Trakšelio džiugu, kad parapijiečiai saugosi išeidami į kelią ne tik patys, bet ir saugo nuo nelaimių aplinkinius.

Šventinio laikotarpio metu iki pat Trijų Karalių Skaistgirio Šv. Jurgio parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis ir jam talkinantys aktyvūs pastoracinės tarybos nariai po Šv. Mišių tikintiesiems dalino šviesą atspindinčias priemones jų neturintiems. Su parapijiečiais dalyvavo diskusijose apie eismo saugumą kelyje. Ne kartą kraštietis policijos pareigūnas Marijus Macis grįžęs į gimtąjį Skaistgirį kartu su tikinčiaisiais prisiminė apie atšvaitų, liemenių, žibintuvėlių svarbą kelyje ypač tamsiu paros metu. Galima pasidžiaugti, kad 2018 - ieji metai parapijai iš tiesų buvo saugūs. Gal būt tai lėmė, kad metai iš metų nuosekliai kalbama apie šviesą atspindinčių priemonių svarbą kelyje, apie ne tik savęs saugojimą keliuose, bet ir aplinkinių saugojimą. Įdirbis dalyvaujant projekte ir rengiant pokalbius, akcijas, kalbant su parapijiečiais duoda džiugų rezultatą. Bendradarbiaujant su kaimų bendruomenėmis, seniūnija, savivaldybe, medikais, policijos pareigūnais Skaistgirio susivienijimas kurio sudėtyje ypač aktyvi yra Skaistgirio Šv. Jurgio parapija surengia virš dviejų dešimčių įvairiausių pokalbių, diskusijų valandėlių, akcijų eismo saugumo tema. Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?