REGISTRUOTIS

2015-04-15 09:49 Prevencinis renginys Jakiškiuose (0)

Birrasyte

Balandžio 10 d. Jakiškių-Maironių kaimų bendruomenėje vyko Prevencinis renginys „Saugumas kelyje – kiekvieno iš mūsų rankose“, kuriame dalyvavo 51 asmuo.  Puikus penktadienio popietės oras sukvietė į renginį gausų būrį žmonių. Mamytės su mažamečiais vaikais, močiutės su anūkėliais, moterys, vyrai vienas po kito skubėjo susitikti su svečiais ir pabendrauti vieni su kitais. Svečiuose dalyvavo Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus pedagogas Ramūnas Snarskis su šio skyriaus moksleive, mūsų kaimo bendruomenės aktyvia nare apeigų ir švenčių organizatoriaus specialybės besimokančia Greta Juozekėnaite.  Jie pristatė du sukurtus filmus, vienas apie patyčias bendraamžių ir suaugusiųjų tarpe, kitas – „Kad karas pasibaigtų“. Visi dalyviai atidžiai žiūrėjo ir dalinosi įspūdžiais. Taip pat pristatė savo mokyklą, padalino lankstinukų „Renkiesi profesiją – susikuri ateitį“, kuriuose pristatoma kokias specialybes galima įsigyti ŠPRC Prekybos ir verslo skyriuje baigus 12 klasių, 10 klasių bei neturintiems pagrindinio išsilavinimo.

Po filmų ir mokymosi įstaigos pristatymo bendravome su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne A. Kumpyte ir pareigūnei talkinusia policijos rėmėja, šaule Diana Aurylaite. Daug dėmesio buvo skirta saugiam eismui - priminti reikalavimai dviratininkams ir pėstiesiems, atšvaito ir dviratininko šalmo nauda, aptartos eismo nelaimes Joniškio rajone ir būdai kaip tokių įvykių išvengti. Taip pat policijos darbuotojai ragino gyventojus saugią aplinką kurti ir patiems, nesuteikti vagims galimybės pasinaudoti pačių neapdairumu. Sužinojome, kad Eismo įvykiuose nukenčiantys pėstieji ir dviratininkai Lietuvoje yra viena iš opiausių problemų. Kasmet iš visų eismo įvykiuose žuvusių žmonių 35–40 proc. sudaro pėstieji. Didžioji dalis pėsčiųjų eismo įvykiuose nukenčia tamsoje – kasmet iš visų žuvusių pėsčiųjų apie 2/3 žūsta tamsiuoju paros metu. Tarp žuvusiųjų daugiausia 65-erių metų ir vyresnio amžiaus eismo dalyvių, o beveik kas antro žuvusiojo eismo įvykiuose amžius – virš 45 metų. Renginio metu buvo vykdoma dviračių ir mobiliųjų telefonų žymėjimo akcija, pažymėtos 5 transporto priemonės ir 6 mobilieji telefonai. Visiems renginio dalyviams padovanoti atšvaitai, kitos priemonės su šviesą atspindinčiais elementais, mažesniesiems dalyviams įvairios knygutės, lankstinukai, kuriuose priminta, kas svarbiausia kelyje. Vairuotojai įspėti dėl kyšio davimo policijos pareigūnams, išdalinti lankstinukai „ Kyšis – išpurvina“.

Kol žiūrėjome filmus ir prisiminėme saugaus eismo taisykles, trys bendruomenės moterys virė gardžią sriubą–košę. Visi ragavome ir dar kartojome. Pasistiprinę kibome į kitas veiklas. Mažieji ir vaikai dalyvavo Atvelykio popietėje „Zuikio pyragai“, o kita grupė dalyvių, apsirengę šviesą atspindinčiomis liemenėmis išsiruošė į Šiaurietiško ėjimo pamoką. Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovė supažindino kas tai yra Šiaurietiškas ėjimas, kokie pagrindiniai Šiaurietiško ėjimo tikslai, privalumai, poveikis sveikatai, reikalavimai Šiaurietiško ėjimo lazdoms, taisyklės ir trukmė. Prisitaikę lazdas pagal ūgį, išbandėme praktiškai pavaikščioti ir atlikti įvairius pratimus. Visiems labai patiko, todėl bus ir daugiau užsiėmimų.

Tuo pat metu kiti bendruomenės namuose rinko gražiausią, didžiausią, net mažiausią, stipriausią ir visokiausią margutį. Vyko įvairios užduotys, žaidimai ir aišku prizai – siurprizai.

Šis renginys – tai ideali galimybė švietėjiškai veiklai, informuojant visuomenę apie priemones, kurias įgyvendinant, mažinamas avaringumas keliuose. Ši diena – taip pat yra galimybė prisiminti, kad kiekvienas iš mūsų yra eismo dalyvis: vairuotojas, keleivis, dviratininkas, pėstysis, ir nuo kiekvieno iš mūsų priklauso ar eismą galima vadinti saugiu.

Ačiū visiems dalyviams, svečiams ir savaime suprantama geram orui.

Jakiškių-Maironių kaimų bendruomenės pirmininkė Violeta Žemeckienė

 



Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?