REGISTRUOTIS

2012-12-17 12:11 Pristatykite savo bendruomenę internete (2)

BendruomeniuPortalas
Šiame straipsnyje pristatome keletą bendruomenės pristatymo internete būdų. Internetas - labai tinkama erdvė pristatyti savo bendruomenę, bendruomenės organizaciją, o taip pat bendrauti su kitur gyvenančiais bendruomenės nariais, skelbti informaciją apie renginius.
 
Bendruomenių portalas
 
 
Bendruomenių portalas www.bendruomenes.lt suteikia galimybę kiekvienai bendruomenės organizacijai (nebūtinai oficialiai užsiregistravusiai) susikurti savo internetinę minisvetainę. Minisvetainė – tai bendruomenės buveinė internete, tarsi organizacijos vizitinė kortelė. Bendruomenių portale susikūrę minisvetainę galėsite nesirūpinti jos talpinimu (tuo už jus pasirūpins portalo redakcija), gausite svetainei prižiūrėti reikalingus įrankius, o taip pat įsiliesite į kitų bendruomenių, jau susikūrusių interneto minisvetaines, šeimą, organizacija taps labiau matoma ir lengviau surandama.
 
Internetiniame bendruomenių portale www.bendruomenes.lt savo minisvetaines susikūrė ir informaciją savo bendruomenės nariams jau teikia per 140 bendruomenių!
 
Bendruomenių portalo minisvetainės teikiami privalumai:
  • jums suteikiamas nekintantis, lengvai atsimenamas adresas, kuriuo jūsų minisvetainę visada gali rasti jūsų bendruomenės nariai, partneriai, valdžios atstovai ir kitos bendruomenės. Pvz. http://www.bendruomenes.lt/svetaine/Gerdziunai
  • susikūrus minisvetainę, jūsų kontaktai bus lengviau randami internete paieškos sistemų pagalba;
  • minisvetainė gali tapti alternatyva „skelbimų lentai“ bendruomenės nariams, čia jie galės rasti visą jūsų įkeltą aktualią informaciją;
  • skelbdami informaciją apie save ir bendruomenės veiklą minisvetainėje jūs būsite matomi kitoms bendruomenėms ir galimiems partneriams;
  • minisvetainės komentarų pagalba galėsite sužinoti bendruomenės narių nuomonę;
  • minisvetainės sukūrimas bendruomenių portale nieko nekainuoja.
Daugiau apie minisvetainės teikiamą naudą ir jos priežiūrą sužinosite peržiūrėję specialius informacinius filmukus: http://www.bendruomenes.lt/static/show/svetainiu_video

Visas kitų bendruomenių naujienas skelbiamas jų minisvetainėse galite rasti čia:
http://www.bendruomenes.lt/naujienos/bendruomeniu/ 

Lankomiausios bendruomenių portalo svetainės:
 
Registracija portale pavieniams asmenims, bendruomenėms ir organizacijoms:
http://www.bendruomenes.lt/registracija
 
Socialinis tinklas „Facebook“
 
 
Dar vienas būdas viešinti savo bendruomenę ir bendrauti su jos nariais bei bičiuliais yra socialinių tinklų svetainės. Populiariausias socialinis tinklas Lietuvoje yra Facebook (http://www.facebook.com).
 
Norėdami būti matomi Facebook tinkle, turėsite susikurti bendruomenės Facebook  puslapį. Naujo profilio kūrimo puslapyje (http://www.facebook.com/pages/create.php) pasirinkite „Company, Organization or Institution“ (Kompanija, organizacija arba institucija), tada pasirinkite kategoriją „Bendruomenės organizacija“, įrašykite bendruomenės pavadinimą, o kitame žingsnyje susikursite Facebook paskyrą.
Kai jau turėsite susikūrę paskyrą ir bendruomenės Facebook puslapį, nepamirškite užpildyti skyrelį „Apie“, įdėti viršelio nuotrauką (angl. cover photo), o tada jau galite kviesti Facebook vartotojus prisijungti prie šio puslapio – tapti jūsų bendruomenės draugais. Iš techninės pusės organizacijos puslapio administravimas nelabai skiriasi nuo asmeninio Facebook puslapio administravimo, labiau skiriasi puslapio sukūrimo ir naudojimo tikslai ir būdai tiems tikslams pasiekti.
 
Prieš susikurdami savo Facebook puslapį, pagalvokite, kokiai tikslinei auditorijai jį skirsite. Ar orientuositės į bendruomenės narius (gyvenančius vietoje, išvykusius į kitą miestą ar šalį), kitas bendruomenines organizacijas, partnerius ir pan. Pagalvokite, kas galėtų būti įdomu jūsų apibrėžtiems lankytojams ir publikuokite atitinkamą informaciją: nuotraukas, tekstus, komentarus, apklausas. Visada sekite savo puslapį, operatyviai reaguokite į komentarus ar klausimus, reguliariai publikuokite informaciją – tik gyvybingas puslapis bus įdomus ir patrauklus lankytojams. Nepamirškite skyrelio „Apie“, jame turi būti trumpas bendruomenės aprašymas, kontaktai, nuorodos į kitas jūsų interneto svetaines ar susijusius interneto šaltinius.
 
Keletas bendruomenių puslapių Facebook'e pavyzdžių:
Krašto enciklopedija „Graži tu mano“

 
 
Dar vienas būdas pristatyti savo kraštą, o taip pat ir bendruomenę – rašyti straipsnius krašto enciklopedijoje „Graži tu mano“ (http://www.grazitumano.lt) arba sukurti žymas joje esančiame interaktyviame žemėlapyje.
 
„Graži tu mano“ – tai krašto enciklopedija internete, kurios pavadinimas paimtas iš poeto Maironio eilėraščio „Lietuva brangi“. Enciklopedijoje bet kuris užsiregistravęs vartotojas gali publikuoti straipsnius, o taip pat enciklopedija yra praturtinta Lietuvos skaitmeniniu žemėlapiu, kuriame galima žymėti išskirtines Lietuvos vietas, lankytinus objektus bei kurti kelionių maršrutus po vaizdingus ir įdomius Lietuvos kampelius.
 
Krašto enciklopedijos „Graži tu mano“ autoriumi gali tapti kiekvienas, ir tam visai nebūtinos ypatingos žinios ar įgūdžiai. Visa, ko reikia, norint parengti ir paskelbti straipsnį enciklopedijoje arba sukurti žemėlapio žymą ar maršrutą rasite svetainėje esančiuose pagalbos vartotojams dokumentuose, juos galite atsisiųsti čia:  http://www.grazitumano.lt/lt/pagalba-vartotojams.html 
 
Taip pat pagalbos puslapyje rasite informacinius filmukus, kuriuose vaizdžiai parodoma, kaip sukurti naują žymą ar maršrutą žemėlapyje, kaip įkelti vaizdo medžiagą ar nuotraukas.
 
Keli paprasti paaiškinimai padės jums suprasti, kaip sukurti straipsnį ar žemėlapio objektą enciklopedijoje „Graži tu mano“ ir jos interaktyviame žemėlapyje. Todėl nedvejokite – susipažinkite su enciklopedijos taisyklėmis, pagalba vartotojams, ir imkitės veiklos – papasakokite apie tai, kuo didžiuojatės jūs, jūsų kraštas ir visa šalis. Kaip vienas iš objektų galėtų būti jūsų bendruomenės organizacijos pristatymas, taip pat galite aprašyti objektus, kurie garsina jūsų bendruomenę: gal turite gamtos paminklų, vietinių menininkų, garsių kraštiečių, kilusių iš jūsų gyvenvietės. Skleiskite žinią apie savo kraštą ir būkite matomi!
 
Apibendrinimas
 
Jums nebūtina rinktis tik vieną iš šiame straipsnyje aprašytų bendruomenės viešinimo būdų. Galite susikurti minisvetainę, joje pateikti nuorodą į savo Facebook puslapį, o taip pat nuorodas į savo bendruomenės sukurtas žymas enciklopedijoje „Graži tu mano“. Daugiausia priežiūros reikalauja Facebook puslapis, nes tai yra vieta, kur renkasi žmonės, jiems reikia apie save nuolatos priminti, skelbti naujienas, raguoti į komentarus. Yra sakoma, kad geriau neturėti Facebook profilio negu turėti apleistą ir retai atnaujinamą. Jei minisvetainę naudosite tik kaip organizacijos vizitinę kortelę, daug priežiūros ji nereikalaus, tačiau laikas nuo laiko peržiūrėkite informaciją, patikrinkite, ar nepasikeitė jūsų kontaktiniai duomenys, ar nėra pasenusios, klaidingos informacijos. Žymos žemėlapyje reikalauja tik laiko jų sukūrimui ir informacijos paruošimui, bet jei norite, kad šios žymos garsintų jūsų kraštą, o tuo pačiu ir bendruomenę, reiks pasukti galvą, kaip jas išviešinti – tam ir reikės skirti daugiausia laiko.
 
Diskutuokime
 
Koks bus kitas straipsnis, priklausys ir nuo mūsų skaitytojų, t.y. jūsų. Klauskite ir teikite pasiūlymus elektroniniu paštu gediminas@bendruomenes.lt. Nežinote, kaip tinkamai apie jūsų bendruomenę paskelbti internete?  Kokie informacijoa skelbimo būdai jūsų bendruomenei būtų priimtiniausi? Tai tik keletas klausimų, į kuriuos galite gauti atsakymus. Labai lauksime komentarų šiam straipsniui, pasidalinkite jūsų jau turima patirtimi, o taip pat lauksime pasiūlymų kitiems straipsniams.

 Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?