REGISTRUOTIS

2014-04-09 09:10 SAUGUS IR ŠVIESUS SAVAITGALIS SODELIŲ BENDRUOMENĖJE (0)

SODELIAI

 Adventas– tai prieškalėdinio susikaupimo, atgailos, apsivalymo, pasiruošimo laikotarpis, laukiant Kristaus atėjimo pasaulin šventės – Kalėdų. Tuo pačiu  Adventas – žvarbus ir tamsus metų laikotarpis.

   Beveik kiekvienais metais tamsiu paros metu dėl neatsargumo įvyksta daug eismo įvykių, kurių metu sužalojami žmonės. Ypač nukenčia pėstieji ir dviratininkai, kai jie tampa nematomi. Nelaimių būtų galima išvengti, jei dviratininkai ir pėstieji segėtų atšvaitus. Atšvaitą vairuotojas pastebi iš maždaug 5 kartus didesnio atstumo, todėl gali pristabdyti mašiną ir saugiai apvažiuoti kliūtį kelyje ar netgi sustabdyti automobilį.

Mes norime, kad mūsų bendruomenės žmonės būtų saugūs. O kad būtų saugūs, neužtenka tik žinoti, ką reikia daryti, bet nuolatos prisiminti, ir patiems visada ir visur laikytis Kelių eismo taisyklių. Sodelių kaimo bendruomenės aktyvas lapkričio 30 – gruodžio 1 d. jau antrą kartą šiais metais pakvietė Sodelių, Stumbriškio, Prūselių kaimo gyventojus sudalyvautų saugaus eismo akcijoje „Saugus ir šviesus savaitgalis“. Akcija skirta mažiems ir dideliems, pėstiems ir ratuotiems, visiems tiems, kurie neabejingi savo ir kitų saugumui kelyje.

Šeštadieni atšvaitus dalinome Stumbriškio, Prūselių kaimų gyventojams. Akcijos metu ne tik kalbėjome, bet ir praktiškai demonstravome, kaip nešioti atšvaitus. Atšvaitas ne blizgantis papuošalas, tačiau tai pati rimčiausia saugaus eismo priemonė, kuri gali išgelbėti kiekvieno mūsų gyvybę.

Susirinkusieji prie Sodelių kaimo parduotuvės gavo rankines su šviesą atspindinčia juosta, kad saugiai su pirkiniais galėtu keliauti apsipirkti.  O vakare Sodelių pieninėje buvo įteiktos liemenės ir priminta, kad visada tamsos paros metu jas reikėtų dėvėti, ir laikytis Kelių eismo taisyklių.

Sekmadieni prieš Šv. Mišias Sodelių šv. Dvasios koplyčioje taip pat buvo dalinamos saugaus eismo priemonės, klebonas Jonas Morkvėnas visus kvietė advento metu susikaupti, melstis, bei nepamiršti būti atidiems kelyje, nepamiršti nešioti atšvaitus.

Mažiausieji Sodeliečiai neišsigandę vėjo ir lietaus rinkosi puošti Kalėdų eglutės. Tik atėjus visus pasitiko nagingų Sodeliečių dovana didelis sniego senis, kuris visus džiugins visa adventa ir padės laukti švenčių. Vaikus taip pat nudžiugino Sodelių kaimo tarybos staigmena fejerverkai ir  bendruomenės pirmininkės kiekvienam pagalbininkui įteikta dovanėlė,  atšvaistas – prožektoriukas.

Norisi tikėtis, kad Advento žiburėliai – tiek vaikai, tiek suaugusieji – šiais ir kitais metais bus ne tik saugūs, bet ir drausmingi eismo dalyviai. Gautos dovanos, pokalbiai saugaus eismo tema padės Sodelių, Stumbriškio, Prūselių kaimų gyventojams būti saugesniems ir geriau matomiems keliuose.

Saugokime vieni kitus, nes nuo kiekvieno iš mūsų priklauso ir aplinkinių saugumas!Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?