REGISTRUOTIS

2016-06-16 11:08 Saugūs kelyje (0)

Birrasyte

Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjunga pradėjo įgyvendinti projektą  „Eismo saugumas bendruomenėse 2016“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos kartu su Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Pirmasis renginys vyko kartu su Stungių kaimo bendruomene, kuri saugaus eismo renginiuose dalyvauja jau ketvirtus metus.

Lietingą birželio savaitgalį, neišsigandę nepalankaus oro, gausus stungiečių būrys išsiruošė į kultūrinę - pažintinę išvyką po legendomis apipintus Anykščius ir jo apylinkes. Kad neprailgtų tolimas kelias ir būtų saugi kelionė, Žagarės kultūros centro renginių organizatorė Diana Kidelienė, susirinkusius paragino būti kelyje rūpestingais, pakančiais, pagalvoti ne vien apie save, bet ir apie kitų saugumą. Buvo primintos saugaus eismo taisyklės, pademonstruota kaip teisingai užsidėti atšvaitus. Kelionės dalyviai atsakinėjo į pateiktus klausimus, dalyvavo sėkmės žaidime, kuriame galėjo laimėti šviesą atspindinčias liemenes ir krepšius.  Visiems buvo išdalinti atšvaitai ir mokomoji medžiaga.   

Išvykos metu buvo aplankytas A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus, kuriame eksponuojami autentiški rašytojo daiktai, baldai, knygos, nuotraukos. Apžiūrėta A. Baranausko klėtelė, kurioje buvo parašyta poema „Anykščių šilelis“. Neišdildomą įspūdį paliko Medžių lajų takas ir apžvalgos aikštelė Anykščių šv. Mato bažnyčios bokšte. Apsilankius vieninteliame Lietuvoje  Arklio muziejuje apžiūrėti senoviniai žemės dirbimo padargai, vežimai, kalvio įrankiai, stebėtas audėjos, duonos kepėjos bei kalvio darbas. Buvo aplankytas Siauruko muziejus ir unikalus „Cosmos Paukščių Takas“, kuriame buvo suteikta galimybė sustoti akimirkai ant galaktikos krašto ir pažvelgti į begalę žvaigždžių. Ekstremalių pojūčių mėgėjai galėjo nusileisti vasaros rogučių trasa. Kelionės pabaigoje aplankytas Punktuko akmuo ir Jono Biliūno kapas „Laimės žiburys“. Daug pamatę, sužinoję ir pasisėmę teigiamų emocijų, visi linksmi ir sveiki grįžo namo.

 

 Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?