REGISTRUOTIS

2018-06-04 11:51 Sekminės Skaistgiryje: nuo premjeros iki kraštiečio su bičiuliais dovanos (0)

Vida

 Tris dienas Skaistgirio Šv. Jurgio parapija šventė Sekmines. Jau tapo tradicija Sekminių išvakarėse sutikti vis naują Skaistgiryje gyvenančios ir kuriančios tautodailininkės Virginijos Kutkienės parodą ir išvysti vis naują Skaistgirio mėgėjų teatro vadovaujamo režisierės Vidos Norkuvienės pastatyto vaidinimo premjerą. Šiemet parodos autorė savo naujausių tapybos darbų parodą pavadino ,,Žvilgsnis pro langą". Duris į parodą atvėrė smuikininkė Smiltė Rapečkaitė vingriomis melodijomis pasveikinusi susirinkusius į parodos atidarymą. Parodos organizatorės bibliotekininkės Lijana Degimienė ir Jolanta Jatulienė dėkodamos tautodailininkei už parodą kreipėsi eilėmis apie tapybą. Pati parodos autorė kukli. Pasak Virginijos Kutkienės, Sekminės jai išskirtinės, joms artėjant ima virpėti širdis rengiant naują ciklą tapybos darbų parodai. O kur pirmiausia pristatytsi naujausius darbus, jei ne saviškiams. Šiemet norėjosi sustabdyti žvilgsnį pro langą. Kiekvieną mintį įrėmina langas, o augalai daugiausia pražystantys ankstyvą pavasarį. Ant vienos palangės kvepiančių levandų puokštelė, kitame lange negęstanti šviesa tarsi kažko laukia. Rodos pro pravertą langą tuoj tuoj įsiverš pavasario gaiva, vasaros vėjelio dvelksmas, rudens spalvų melodija, pirmų snaigių vėsa. Triptikas su žydinčiais kardeliais ir degančia žvake skirtas brangiausiems žmonėms tėveliams. Ir žydinčios gėlės ir paukščiukų plazdenimas sparneliais, be viso šito nebūtų Virginijos tapyti darbai. Parodos atidaryme dalyvavusi liaudies menininkės Valerijos Dauginienės dukra Birutė pasidžiaugė didžiuliu Virginijos talentu tapyti. - mano mama sakydavo, kad Virginijos paveikslai gyvi, vientiso braižo, o tai apie dailininką sakoma, jog jis turi didelį talentą,- sakė Birutė Dauginytė. Iš tiesų žvelgiant į paveikslus galima pajusti lengvą vėjo gūsį, gėlių kvapą, paukščiukų čirenimą, genelio kalenimą ir tiesiog oro judėjimą.

Pasidžiaugę naujausiais tautodailininkės Virginijos Kutkienės tapybos darbais, skaistgiriečiai ir svečiai sutiko Skaistgirio mėgėjų teatro premjerą ,,Metų ratas" pagal Vaižganto kūrybą. Visus keturis metų laikus apdainuoja solistė Jolanta Rapečkaitė - Gižienė. Premjeroje vaidina nuo senbuvio Egidijaus Baranausko iki pirmą vaidmenį atliekančios Irenos Mačiulienės. Gražu žiūrėti į kartu vaidinančius bendraklasius Saulių Urboną ir Arvydą Kaikarį, bei jų auklėtoją Romualdą Sruogių. Visi trys vyrai atskleidžia skirtingus charakterio bruožus. O kur dar Arvydo mama Rimvalda Kaikarienė vaidinanti nuo moksleiviškų metų, neatsispiriančios režisierės kerams Virginija Strockienė, Eglė Minelgienė, Kristina Baikštytė, Jolanta Sidorovienė, Valius Borisas. Nebaugus kelių kilometrų atstumas į repeticijas ir reibiniečiams Juozui Jasučiui, bei Algirdui Pranckui. Šį kartą aktoriai nusikėlė į devynioliktą amžių, primindami to meto gyventojų rūpesčius, džiaugsmus, piršlybas, apgavystes. Nieko nedarysi laiko ratas sukasi, gyvenimiškos problemos kartojasi. Skaistgirio mėgėjų teatro režisierei ir aktoriams įteikta Joniškio kultūros centro direktorės Gerdos Narušaitienės padėka.

Antroji Sekminių diena prasidėjo tradiciniu Sekminių futbolo turnyru Juozo kaikario taurei laimėti. Prieš prasidedant varžyboms pagerbtas Sekminių futbolo taurės įsteigėjo J. Kaikario atminimas aplankant jo amžino poilsio vietą. Sukalbėję maldą, padėję gėlių ir u

Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?