REGISTRUOTIS

2014-06-20 10:37 Sekminės Sodeliuose (0)

SODELIAI

Sodelių Šv. Dvasios koplyčioje pirmą šeštadienį po Sekminių vyksta Sekminių atlaidai. Ir šiemet birželio 14d. visi skubėjo į Sodelių koplyčią, kur Šventąsias Mišias laikė klebonas Jonas Morkvėnas.


Sekminių šventinį koncertą  pradėjo pagal tradicijas raliuodami piemenukai, kurie priminė Sekminių papročius: vaidino, dūdavo dūdelėmis, žaidė žaidimus. Visus labai sužavėjo ir kaimo močiučių Marytės Burbulienės (89 metai),  Akvilinos Šleivienės (91 metų), Eugenijos Ramoškienės (83 metai)  atliktos dainos.


Po pasirodymo žodį tarė Karsakiškio seniūnijos seniūnė Nijolė Gaižiūnienė, kuri pasidžiaugė atgaivinama tradicija.  Visus dar karta pasveikino klebonas Jonas Morkvėnas.  Šokti  ir dainuoti visus paskatino Miežiškių kultūros centro folkloro ansamblio „Ringio“ atliekamos dainos.


Bendruomenės pirmininkė Vaida Sarapienė padėkojo visiems padėjusiems surengti šią gražią šventę ir priminė, kad Sodelių kaimo bendruomenė dalyvauja Lietuvos Kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos organizuojamame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2014“, bei įteikė po dovanėlę – atšvaistą.


Ilgai dar nesiskirstė Sodeliečiai į namus. Vaikai žaidi įvairiausius žaidimus, senjorai pasakojo savo gyvenimo istorijas, dainavo, ragavo gausias vaišes, džiaugėsi, kad visi galėjo susirinkti ir kartu pabendrauti. Muzikantas Edvardas Sarapas linksmino grodamas akordeonu tradicines dainas.

Greitai prabėgo Sekminių diena užpildyta gera nuotaika! Tikriausiai šventė buvo tokia graži, kad net gamta nenorėjo jos trukdyti!
 Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?