REGISTRUOTIS

2017-06-08 11:56 Sekminių atlaidai Skaistgiryje (0)

Vida

 

Skaistgirio Šv. Jurgio parapija viena iš tų parapijų kur vyksta atlaidai. Skaistgiriečiai Sekmines šventė net tris dienas. Penktadienio vakare šventė „Daina dieną trumpina, daina darbą lengvina,, prasidėjo skaistgirietės tautodailininkės Virginijos Kutkienės ir jos tėvo tapytojo Kazimiero Liulevičiaus paveikslų parodos ,,Tėvo pėdomis...“ atidarymu. Atidarymo metu skambėjo Editos Burbienės, bei Veltos ir Vytauto Liulių, vadovė Birutė Dauginytė atliekamos dainos. Apie tėvą tapytoją Kazimierą Liulevičių prisiminimais dalijosi dukra Virginija Kutkienė, Virginijos kurso draugės prisiminė ne vieną gyvenimo akimirką susijusią su Liulevičių šeima. Pasak parodos organizatorių bibliotekininkių Lijanos Degimienės ir Jolantos Jatulienės šiemet Sekminių šventė sutampa su tėvo diena, tad tėvo ir dukters paveikslų paroda skirta abiems šventėms.

Pasigrožėję dviejų tapytojų paveikslais, visi skubėjo sutikti Akmenės kultūros namų mėgėjų teatro aktorių, kurie atvežė A. Čechovo ,,Jubiliejus“, kurį režisavo Reda Butnorienė.

Šeštadienio rytą į gimnazijos sporto aikštę rinkosi futbolininkai. Prieš pradedant varžytis dėl J. Kaikario Sekminių taurės, grupė futbolininkų aplankė Skaistgirio kapinėse atgulusių futbolininkų amžino poilsio vietas. Sukalbėję maldą, uždegė žvakes, padėjo gėlių. Prie taurės įsteigėjo Juozo Kaikario kapo , dalintasi prisiminimais. Pasak futbolininkų buvo 1992 – ieji, kai veteranas vartininkas Juozas Kaikaris po tradicinių Sekminių futbolo varžybų ant naminio alaus bačkos padėjo gražuolę taurę. Nuo šiol vyrai kasmet ši taurė keliaus su ta komanda, kuri bus nugalėtoja, o šnekorius alus putos ant draugiško vaišių stalo. Praėjus penkiems metams taurės įsteigėjas mirė. Šiemet dvidešimtos Sekminės, kai entuziasto nebėra tarp žaidžiančių futbolininkų. Sekminių futbolo tradicijos neužgeso, taurę ir vaišes kasmet dovanoja Juozo Kaikario sūnus Vilius. Verslininkas atviras – širdis neleidžia užgesinti Sekminių futbolo tradicijų. Futbolą Skaistgiryje žaidė seneliai, tėvai, jį tegul žais ir mūsų vaikai ir anūkai.

Kol žaidėjai varžėsi dėl taurės, žiūrovai galėjo stende esančiose nuotraukose surasti ankstesnių komandų žaidėjus, juos prisiminti. Stendą parengė ilgametis futbolininkas Augustinas Jasotis. Pasak žagariečio Vytauto Pakatiliaus – stende Skaistgirio futbolininkų istorijos dalis, o kokia turtinga futbolininkų praeitis. Žvelgi į nuotrauką ir joje ieškai dar gyvų futbolininkų, o jų vienetai belikę. Pažvelgi į aikštę, žaidžia daug jaunimo, veteranai jau ilsimės. Augustinas Jasotis, Bronius Goštautas, Rimas Radvilas, Edmundas Vaičiulis, Indrijaitis ir aš esame tie futbolininkai kurie žaidėme dar su taurės įkūrėju Juozu Kaikariu. Povilas Bareika mena dar ankstesnes futbolininkų komandas, senuosius futbolo stadionus.

Šiemet dėl J. Kaikario Sekminių taurės varžėsi Žagarės, Joniškio, Pakruojo ir Skaistgirio futbolininkų komandos. Susumavus rezultatus paaiškėjo ir nugalėtojai. Šiemet gražuolė taurė iškeliavo su Žagarės komandos futbolininkais, antri liko skaistgiriečiai. Trečią ir ketvirtą vietas draugiškai pasidalijo pakruojiečiai su joniškiečiais.

Vakare J. Viliūno parke mažuosius šventės dalyvius viliote viliojo batutai, pasivaikščiojimai parko takeliais skambant muzikai. Koncertavo grupė „Degrande“ iš Šiaulių, atlikėjas Mino ir Žagarės „Pasienio zona“ .

Sekmadienio vidudienį Šv. Jurgio bažnyčios varpai kvietė į atlaidus. Atlaidų homilijoje svečias kunigas A. Valčiukas su tikinčiaisiais dalijosi mintimis ir ieškojo atsakymo kas yra Bažnyčia. Po Šv. Mišių Kaštonų skverelyje buvo prisimintos Sekminių tradicijos. Merginos vainiku apjuosė parapijos kryžių, piemenėliai ganė avinukus, šeimininkė Verutė virė košę, gaspadoriai vaišino sūriu, saldainiais. Nuotaikingą koncertą dovanojo Skaistgirio, Maldenių etnografiniai kolektyvai vadovaujami Birutės Dauginytės ir Emilijos Kvedarienės, bei Ritos Kipšaitės – Balčiūnienės. Šokių pynę pynė Vidos Norkuvienės vadovaujama jaunimo grupė ir Skaistgirio gimnazijos bendruomenės šokėjai vadovaujami Andriaus Petkausko, bei svečiai iš Šaukėnų kultūros ir amatų centro liaudies kapela „Meldai“ vadovaujama Algirdo Riaubicko.

Sekminės, laukuose ir gėlynuose augalai audžia kilimus, visu grožiu atsiskleidžia sodybų savininkų išmonė. Šiemet seniūnė Virginija Kaikarienė apdovanojo trijų sodybų šeimininkus padėkodama už kuriamą grožį. Su padėkomis namo grįžo Maldenių kaimo gyventojai Albertas Stočkus ir Vaida Vainauskienė, Lankaičių kaimo gyventojai Irena ir Rimantas Žukai, bei skaistgirietė Juzefa Kaltanienė.

Dainomis ir apdovanojimais šventė ir atlaidai nesibaigė. Parapijos pastoracinės tarybos nariai priminė kaip saugiai elgtis kelyje grįžtant iš atlaidų ir jauniesiems atlaidų šventės dalyviams dovanojo atšvaitų, taip parapija įsijungė į respublikinį projektą „Eismo saugumas bendruomenėse“, kuriame dalyvauja jau antri metai. Ilgai sugrįžę į gimtąją parapiją šnekučiavosi susitikę kaimynai, draugai. Vaikščiojo nebylaus miesto gatvėmis nulenkdami galvas čia atgulusiems amžiams, užsuko į išsivaikščiojusių kaimų skverelį pasikalbėti mintimis su savo kaimo gyventojais. Leidosi saulė užleisdama vietą lietaus debesims.Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?