REGISTRUOTIS

2019-07-08 16:18 Skaistgiriečių projektai: vieno finišas, kito startas (0)

Vida

 Lietuvos valstybės (Mindaugo karūnavimo) dieną, kurį dalinai finansavo Joniškio rajono savivaldybė. Projektas startavo edukaciniais užsiėmimais. Viena grupė mokėsi  dekupažo  paslapčių, kita vilnos vėlimo amato. Visą savaitę Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė“, vadovaujama Vidos Urbonienės vykdė projektą ,,Minime

Dekupažo atlikimo būdų  mokė joniškietė Juzė Šukienė kurianti suvenyrus daugiau kaip dešimtmetis. Šia edukacija domėjosi net devyniolika įvairaus amžiaus Skaistgirio miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojų. Po keturių stropaus darbo valandų edukacinių užsiėmimų dalyviai kartu su vadove džiaugėsi pasigaminę suvenyrines lentutes,  dėžutes, vazonus.

 Vilnos vėlimo edukacijoje dalyvavo dvylika žmonių. Ši edukacija Skaistgiryje vyko jau ne pirmą kartą. Vėlimo pradžiamokslis praeitas prieš dešimt metų. Šį kartą edukacinio užsiėmimo dalyviai susipažino su šalikėlių pagražinimo veliant technika ir šlepečių vėlimo būdais. Užsiėmimus vedė kraštietė tautodailininkė Birutė Kybartienė. Jos žinių susidomėję klausėsi susirinkę į edukacinį užsiėmimą. Kibus į darbą, prireikė net šešių valandų kol buvo pasiektas rezultatas. Vieni džiaugėsi puoštais šalikėliais, kiti savo rankų gamybos šlepetėmis.

Liepos šeštosios vakarą vyko protmūšis  ,,Ar gerai pažysti savo kraštą?“, kurį vedė Inga Lukšaitė Samaitienė. Į protmūšį susirinko septynios komandos. Keturiuose turuose rungėsi ir jauni ir vyresnieji. Ne vienoje rungtyje reikėjo gerai pasukti galvą norint rasti teisingą atsakymą.  Jei pirmame ture iš naujo atradome Skaistgirį ir jo apylinkes, tai antrajame jau keliavome po rajono vietovardžius, susipažinome su garsiais rajono žmonėmis ir galiausiai pažiūrėję filmuką apie Lietuvos nueitą kelią atsakinėjo į vedėjos parengtus klausimus apie Lietuvos istoriją. Galiausiai susumavus rezultatus paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi Skaistgirio gimnazijos komandai, kurios sudėtyje gimnazistų tėveliai ir mokytoja Edita Burbienė. Antrą ir trečią vietas draugiškai pasidalijo Skaistgirio seniūnijos komanda ,,Jauni ir gražūs“ vadovaujama seniūnės Virginijos Kaikarienės ir Jurdaičių socialinės globos namų bendruomenės komanda vadovaujama Tomos Kiminienės.  Vos pusė taško nuo jurdaitiečių atsiliko Skaistgirio mėgėjų teatro komanda ,,Artistai“, vadovaujama Vidos Norkuvienės.  Kiek silpniau sekėsi Skaistgirio  miestelio bendruomenės ir moterų draugijos ,,Versmė“ jungtinei komandai vadovaujamai seniūnaitės  Virginos  Jakutienės,  Buivydžių komandai vedamai seniūnaitės Renatos Šidlauskaitės, bei jaunimo klubui ,,SJK“, kapitonė Gabija Rudytė.

Protmūšio dalyviai pradžiuginti suvenyriniais ženkliukais su Skaistgiryje esančio skverelio ,,Nykstančių kaimų šviesa“ fragmentu. Nugalėtojų komandos paskatintos  šviesą atspindinčiomis liemenėmis ir atšvaitais.

Galiausiai gausus būrys  susirinkusiųjų paklausė kaimyninio Pakruojo rajono Linkuvos kultūros centro saviveiklininkų koncerto. Linkuviškiai ne atsitiktiniai svečiai Skaistgiryje. Skaistgirio ir Linkuvos seniūnijos yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį. Draugiški ryšiai sieja ir abiejų vietovių moterų organizacijas.

 Projektą vainikavo kartu su viso pasaulio lietuviais giedamas Lietuvos himnas. Saulei leidžiantis pasivaišinus Verutės  Borisienės virta žirnių koše ir prisiminus eismo saugumą tamsiu paros metu išsiskirstyta namo pradedant dalyvavimą respublikiniame projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse – 2019“Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?